Anasayfa / BİTKİLERLE TEDAVİ / Zencefilin Faydaları Yararları

Zencefilin Faydaları Yararları

Mide rahatsızlıkları, eklem iltihabı, grip, kalp hastalıkları, kanser hastalıklarından korunmak için 1 bardak çayını hazırlayın sağlıklı kalın.
Eski çağlarda Asya, Hindistan ve Arabistan’da tedavi amaçlı kullanılan tropikal bir bitki zencefil… Bugün de her derde deva özellikleri biliniyor. Mide kaynaklı sindirim sorunlarının bir numaralı ilacı. Özellikle seyahatte, hamilelik döneminde bulantı ve kusmalar için birebir.

Eklem iltihabı, kolit ağrıları, ishal ve kalple ilgili hastalıkların tedavisinde de kullanılıyor. Soğuk algınlığı, grip, nezle gibi hastalıkların belirtilerini, baş ağrılarını ve regl dönemi ağrılarını azaltmak için de öneriliyor.

AŞIRISI ZARAR VEREBİLİR!

Taze zencefil B6 vitamini, C vitamini, kalsiyum, demir, magnezyum, fosfor, potasyum, manganez ve lif açısından yüksek besin değerlerine sahip. Kalp hastalıkları, kanser gibi önemli hastalıklarda da kullanılıyor.Aman dikkat!!! 2 yaşın altındaki çocuklara kesinlikle önerilmiyor. Aşırı dozu da zarar verebiliyor. Yetişkinlerde günlük 4 gramı aşmamak gerek, yoksa göğüste hafif yanmalara neden olabiliyor.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Elma sirkesinin faydaları

Elma sirkesinin bilmediğiniz bir çok faydası var. Her yerden çok ucuza temin edebileceğiniz bu sirke ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir