Anasayfa / HABER MAGAZiN / zamanı kullanma sanatı

zamanı kullanma sanatı

zamani-kullanmaZamanı etkili bir şekilde kullanamamak çoğumuzun sorunu. Planlı ve düzenli olmaksa sorunu çözmede basit ama etkili yöntemler.

Çoğumuz vakit darlığından şikayetçiyiz ve işleri zamanında yetiştirmeye çalışmak hepimizin ortak problemi. Zaman demek para demek olduğu için, bir işi zamanında tamamlayamadığımızda, bu önemli bir projenin alınmasını engelleyebilir, ya da müşteri kaybettirebilir. Ancak zamanımızı etkili bir şekilde kullanmayı bilirsek, yapmamız gereken her şey için zaman yaratabiliriz.

Zamanınızı etkili kullanma konusunda zorluk çekiyorsanız, bu ipuçlarından faydalanabilirsiniz:

Çalışma planınızı hazırlamak için bir ajanda edinin ve ileriye dair yapmanız gerekenleri şimdiden planlamaya başlayın.

Eğer günlük olarak yapmanız gereken şeylerin listesini hazırlamak işe yaramıyorsa, o zaman haftalık bir liste hazırlayın.

Proje ve yapılması gereken işleri öncelik ve aciliyete göre sıralayın.   kadinsak.com

İşinizi asla son dakikaya bırakmayın. Bu durumda muhtemelen çok hata yapacağınızda, işi tekrar yapmanız istenecektir.

Elinizde çok zamanınızı alacağını bildiğiniz bir proje varsa, zamanı bölün. Böylece günün birkaç saatini projeye ayırabilir ve diğer sorumluluklarınızı aksatmadan projenizi zamanında teslim edebilirsiniz.

Tüm belgeleri dosyalayın. Bu, onları gerektiğinde bulmanızı kolaylaştırır. Böylece önemli kağıtları aramakla geçireceğiniz zamanda daha üretken olabilirsiniz.

Artık kullanılmayan, tarihi geçmiş, işe yaramayacak belgeleri çöpe atın.

Eğer biri sizden bir iş isterse ve siz de bu iş için ayıracak zamanınız olmadığını biliyorsanız, o zaman işi kabul etmeyin. İnsanların size istemediğiniz bir işi yaptırmalarına izin vermeyin, tabii bunun karşılığında maaş zammı alacaksanız, o zaman başka.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Candino Saatlerin En Yeni Modelleri

Candino saatleri dünyada bilinen ve kullanım açısından en çok tercih edilen saat aksesuarlarından biridir. Kullanırken ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir