Anasayfa / HABER MAGAZiN / Zamane çocuklar

Zamane çocuklar

cocuk-sevgisi
Yeni nesil çocuklar ile eski nesil çocuklar arasındaki karşılaştırmayı günümüzde çok fazla görmekteyiz. Bunun en büyük sebeplerinden birisi daha fazla farkındalık yaşayan aileler ve çocuklarının da konuşma özgürlüğü, karar verme özgürlüğüne inanmış ailelerdir. Dolayısı ile kendine güvenen çocukların alt yapısında ona güvenen ve destekleyen bir aile görmeniz oldukça olası bir durumdur. Aile ve çocuk iletişimi çocuğun gelişimini etkileyen en önemli ve ilk faktördür. Bebek gelişiminden ergenliğe kadar çok önemli olan bu süreçte her daim onun yanında olmalı ama bunu ona her zaman hissettirmeden yapmalısınız. Yani her düştüğünde kaldırdığınız bir bebek sizden her zaman bunu bekleyecek ve içinde bulunduğu durumu daha da büyütmeye devam edecektir. Oysa düştüğünde yok bir şey deyip, onun kendi kendine tutunarak kalkmasını sağlarsanız, kendisine özgüveni inşa etmiş ve olayların daha farkında olan bir çocuk yetiştirmek için en önemli adımları atmış olursunuz.

Kendine güvenen çocuk yetiştirmek elbette bunlar ile sınırlı değil. Çocuk gelişimine katkı sağlayacak ve onu destekleyecek adımlar atmasına vesile olarak da bu süreçleri çok iyi değerlendirebilirsiniz. Dolayısı ile ona kendisini daha iyi ifade edebilecek oyunlar eğitebilir ve beraber oynayabilirsiniz. Hatta beraber vakit geçirmek ve oyun oynamak onun kendine olan güvenini de yerine getirecektir. Bu anlamda yardım alacağınız birçok faaliyet bulabilirsiniz. Hatta çocuğunuzun gelişimine kaliteli katkı sağlayacak eğitim setleri, kitaplar ve daha birçok destek ürünü için buraya tıklayabilirsiniz.

Çocuk kitapları ile ona bu desteği verebilirsiniz. Gerek hikaye kitapları, gerek aktive kitapları onun hem öğrenmesine hem de kendini geliştirmesine yardımcı olacaktır. Artık yaşı küçük çocukların bile birçok şey biliyor olması gökten zembille inen bir şey değil, onların araştırması, okumanızı ve çözmesi ile ilgili bir şey elbette. Dolayısı ile de her öğrenmeye açık olan çocuklara daha fazla yardım etmeli, öğrenmekten kaçan çocuklara ise, oyunlar ile teşvik ederek öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Çocuk gelişiminde ona olan katkınız, ona sağlayacağınız destekler ile daha da artacaktır. Dolayısı ile de aslında değişen çocuklar değil, onlara bu değişimine imkân tanıyan aileler. Sizlerde çok daha fazla araştırarak onların öğrenmesini sağlayın ve yeni nesil dedikleri o pratik fikirli çocukları ortaya çıkarın.

 

 

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Candino Saatlerin En Yeni Modelleri

Candino saatleri dünyada bilinen ve kullanım açısından en çok tercih edilen saat aksesuarlarından biridir. Kullanırken ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir