Anasayfa / ESTETiK / Yüz Estetiği

Yüz Estetiği

estetikYüzle ilgili yapılan tüm estetik operasyonlar hakkında küçük bilgilendirmeler okuyacaksınız.

İple Ameliyatsız Yüz Germe
Örümcek ağı estetiği denmektedir. Cilt altına yerleştirilen ipler, yüzde çeşitli organik gelişmeler olmasını sağlıyor ve cilt yenilenerek gençleşme sağlanıyor. Polidioksan adı verilen bu ip cilt altına yerleştikten sonra cildimiz kolajen ve elastin üretmeye başlıyor tamamen organik gelişen bu olaylar sonucunda ameliyatsız yüz gerdirme işlemi tamamlanmış ve cildiniz gençleşmiş kırışıklıklarınız son derece azalmış oluyor. Bu işlem hem kadınlar tarafından hem d erkeklerden tarafından yaptırılabiliyor. 4 hafta içinde belli olmaya başlayan sonuçlar 3 ay sonunda iyice belirginleşiyor.

Kaş Kaldırma
Kaş kaldırma operasyonu, alındaki kırışıkların yok edilmesi kaşların kaldırılması ve göz kapaklarının gerginleştirilmesi ameliyatlarını içeren bir operasyondur. Yüzünde yorgunluk ifadesi bulunan, sigara içmeyen, göz kapakları görmesini engelleyen herkes kaş kaldırma estetiğine başvurabilir.* Genel anesteziyle yapılan bu operasyonda 2 hafta sonra iyileşebilirsiniz. 1 hafta içinde işinize dönebilirsiniz. Kaş kaldırma operasyonunda farklı teknikler kullanılmaktadır. Hangi tekniğin kullanılacağı hastanın durumuna ve hekimin tercihine göre değişecektir.

Kepçe Kulak
Çok yapılan estetik operasyonlardan biri de kepçe kulak operasyonudur. Amaç kulaktaki kepçe görünümünün ortadan kaldırılması ve şekil bozukluklarının giderilmesidir. Nispeten basit bir uygulamadır.* Lokal anestezi yapılabilmektedir. *Kulak ardından klasik yolarla kesi yapılıp kulak düzeltilir. Kesi yapılmanda kepçe kulak ameliyatı da yapılabilir. Kulak içinde cildin altına ipler bağlanarak kulağın düzgün görünmesi sağlanabilir. Herhangi bir kesiye dolayısıyla pansumana ihtiyaç duyulmaz.

Göz Kapağı Estetiği
Yıllar geçtikçe göz kapaklarımızda sarkmalar meydana gelir. Göz altlarımızda ise yağ birikir. Bu sorunları ortadan kaldırmak için göz kapağı estetiği yaptırabilirsiniz. İstenirse iki göz birden yapılabilir. 30 yaşını aşmış herkes bu operasyonu geçirebilir.* Operasyon sonrasında yüzde herhangi bir iz kalmaz

Yüz Germe
Yaşlılıktan kaynaklana kırışıklar zaman ilerledikçe kendini gösterir. Yüz cildimizin altındaki kas tabakası zayıflar. Yağlar yerçekimine yenik düşmeye başlar ve aşağıya doğru cildimiz sarkmaya başlar.* Bu tür durumlarda gereksiz cilt dokusu çıkarılır. Cildin geri kalan kısmı askıya alınır.* Çok az iz kalma olasılığı vardır. Tek operasyonla tüm işlemler halledilebilir. Yüz gerdirme işleminin ömrü minimum 5 yıldır. Gergin yüzümüz 10 yılı aşkın süre bize hizmet edebilir.

Yüze İmplant
İmplant bir protez türüdür. Yüz implantları yüzde bulunan estetik olmayan görüntüleri yok etmek için kullanılan yarı sert protezlerdir. İmplantlar ihtiyaçlara göre farklı şekil ve ebatlarda üretilirler. İmplantlar, elmacık kemiği, yanak ve çene içinde kullanılabilir.* Lokal ya da genel anestezi ile operasyon yapılır. İstenmeyen şekil bozukluklarının kaybedilmesinde, çökmüş ya da çıkık yanakların düzeltilmesinde elmacık kemiği sorunlarında çok sık kullanılan bir yüz estetiği yöntemidir.

Yüz Şekillendirme
Yüz şekillendirmede kullanılan onlarca yöntem vardır. Peeling, ışın tedavisi, implantlar, protezler, dolgular, yağ transferleri gibi birçok yöntem daha temiz pürüzsüz bir cilt için kullanılabilir.* Bu yöntemlerden hangilerinin cildiniz için uygun olacağına estetik doktorunuz karar verecektir.

Çene İmplant
Yüz implantlarında olduğu gibi çene implantları da çeneye yerleştirilen protezler yoluyla yapılır. Çene implantları çenenin görüntüsündeki anormallikleri ve çeşitli travmaları gidermek amacıyla yapılır. Çene altından 2 cm’lik bir kesi açılarak çene implantı yerleştirilir.* Sınırlı ya da genel anestezi ile yapılabilir.

Alın Germe
Kaşlarını çok kullananlarda daha sık alın kırışıklıkları görülür. Ayrıca yaşlanmaya bağlı olarak kırışıklıklar ortaya çıkar tüm bunları gidermek için alın germe ameliyatı olmanız gerekir. Bu ameliyatla yüzde oluşan yorgun ifade ortadan kaldırılır. Eğer göz kapaklarında düşme varsa tek bir operasyonda o da halledilebilir. Lokal ya da genel anestezi ile yapılan operasyon sonrasında 7 gün sonra dikişler alınır hasta 2 hafta sonunda gerginlik ve uyuşukluk hissinden kurtulur.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Yağ aldırma

Yağ aldırma genellikle kadınların hem genç hem de orta yaşlarında vücutlarını aynada beğenmemeleri sonucu yaptırmak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir