Anasayfa / SAÇ BAKIMI / Yuvarlak Yüzler Hangi Saç Biçimi Seçmeli ?

Yuvarlak Yüzler Hangi Saç Biçimi Seçmeli ?

Bayanlar genelde  yuvarlak hatlardan hoşlanmaz. Çünkü yuvarlaklık topluluğu yani kiloyu şişmanlığı ifade eden bir unsurdur. Dolayısıyla daha ince uzun görüntüleri elde etmek için uğraşırlar. Bu görüntüyü elde etmek için yapılması gereken bazı saç modelleri ve renkleri vardır. Tabi renkler derken sarı kırmızı gibi renkleri değil gölgelendirme ve ışıklandırma etkilerini kastediyoruz. Koyu renkler hacmi daraltır.

Yuvarlak bir yüzü uzun gösterebilmek için yanlardan bastırmak gerekiyor. Bunun için de yüz çerçevesinde yani yanlarda koyu renk kullanılması gerekiyor. Koyu renk derken siyah rengi kastetmiyorum.
Saçın genelinden bir ton bile koyu olsa gölgelendirmeyi yapar ve yüzün yanlardan bastırarak daha ince gösterir. Bunun yanında uzun gösterebilmek üstten uzatmak gerekiyor. Bunun için de tepe bölgesinde biraz daha açık renkler kullanabiliriz. Yine alt kısımda da uzun gösterebilmek için de saçı uzun bırakıp uçlarında açık renkler kullanmak gerekir. Bu şekilde yanlardan bastırıp alttan ve üstten uzatarak yüzün daha uzun yani oval görünmesini sağlayabiliriz. Yüzümüze doğru düşen düz saç modelleri yüzü daha da inceltecektir. Yuvarlak yüzlerde genelde kahkül kullanmamayı tercih ederiz. Kahkül koyduğumuz zaman yüzü alın bölgesinden çene bölgesine kadar değerlendirmek yerine kaş hizasından çene bölgesine kadar değerlendireceğimiz için yüzü uzatmak isterken kısalmasına sebep olmuş oluruz. Yani yüzü enine genişletmiş oluruz. O yüzden kahkülü önermeyiz. İlla kahkül kullanmak istiyorsak, böyle bir alışkanlığımız varsa mutlaka açık renk kullanmamız gerekiyor. Hatta ten rengine çok yakın renkler kullanmalıyız. Bu sayede algılamayı alın bölgesinden hatta tepe bölgesinden alıp yüzü uzatma şansımız olur

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Saç Kırıklarının Nedenleri

Bu makalede saç kırıklarının önlenmesi amaçlı saç türünüze yönelik 2 metot bulunuyor Sıcak Yağ Bakımı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir