Anasayfa / SAĞLIĞIMIZ / Yumurtalık İltihabı Belirtileri tedavisi

Yumurtalık İltihabı Belirtileri tedavisi

Yumurtalık iltihabı her kadının belirli dönemlerde raslayabileceği bir rahatsızlıktır.Genellikle erkeğin cinsel organından yahut bulunduğunuz veya hijyen koşullarınızın kötü olmasyla oluşabilir.Mikropların rahim ağzına, oradan da yumurta kanallarıyla birlikte yumurtalıklara giderek iltihaplanmasına yumurtalık iltihabı denmektedir Oysa yumurtalıkların gerçekten iltihaplanmasına ender rastlanır. Bunun nedeni de, genellikle vajina ve rahimden gelen mikropların, önce yumurta kanalları sonrada yumurtalıkları sarmasıdır. Çok ender olmakla beraber, bazen yumurta olgunlaşmasındaki bozukluklar, yumurtalık iltihaplarını kolaylaştırabilir. Her seferinde doktor tedavisi ve çoğunlukla yatak İstirahatı gereklidir. Yumurtalık iltihapları ihmal edilirse, aykırı gelişmeler, periton (karınzarı) ve Douglas İltihaplanmalarına dönüşebilir.
BELİRTİLERİ: en önemli belirtileri kasık ağrısı ve akıntıdır. Bu iki belirti dışında adetin düzensizleşmesi, ateş, ishal, idrar yaparken yanma, vajina içi sıcaklığın artması gibi belirtiler de olabilir. iltihabı uzun süreli sizde mevcut olmasından kaynaklı bir kısırlık söz konusu olabilir
TEDAVİSİ: Yumurtalık iltihabı kalıcı bir hastalık değildir ve ilaç tedavisiyle kolay bir şekilde geçebilmektedir. Her hastalıkta olduğu gibi yumurtalık iltihabı hastalığında da erken teşhis çok önemlidir.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

mediglobaltour

Yurtdışından Türkiye’ye sağlık turizmi! Mediglobaltour

  Almanya Dortmund merkezli kurulan Mediglobaltour şirketi, Nermin Duman önderliğinde 3 yıl önce faaliyete geçmiştir. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir