Anasayfa / Yıpranmış Saçlar İçin Doğal Bakım Maskeleri

Yıpranmış Saçlar İçin Doğal Bakım Maskeleri

Yıpranmış Saçlar İçin Doğal Bakım Maskeleri
Saçların yıpranmasına pekçok negatif etken gerek olabilmektedir .
Bu negatif nedenler , saçlarınızı yıkadığınız su , kullanmakta olduğunuz şampuan , düzleştirme yaparken ayarladığınız sıcaklık , kullanmakta olduğunuz boya vs . . benzeri sıralanabilir . Saçların başı düşmanı ısıdır . Fön , saç düzleştirme veya saç kurutma yaparken ısıya maruz olan saçlar yıpranır ve çatallaşır . Bilhassa devamlı fön çektirme veya uzunca süre daimi fön , boya , saç yapısını değiştirdiği amaçlı saçın kimyasını bozulur . Elbet ki , güneş , rüzgar , toz , duman , klor benzeri diğer sebepleri de unutmamak gerekli . Fakat , yıpranan ve çatallanan saçlarınızı evde hazırlayabileceğiniz bakım kürleri ile onarabilirsiniz .
Size önereceğimiz bu maskeler , saç derisine derinlemesine işleyen , saç köklerinin soluk almasını imkanı sunan , kırıkları onaran ve sıhhatli bir şekilde saçlarınızın uzamasını imkanı sunan türden olup , kısa zamanda sıhhatli saçlara kavuşmanızı sağlayacaktır .
Yıpranan Saçlara Evde Bakım Kürleri veya Maskeler :
Avokado Maskesi : Saçlarınızın natürel yağına kavuşması ve kuruluğu gidermek amaçlı en ideal natürel bakım maskelerinden biridir .
Bir avokadoyu ezerek , bir yumurta , iki yemek kaşığı zeytinyağı ve bir ortada boy muzla karıştırarak saçlarınıza sürün . 10 başbakan 15 dakika bekletin . Saçlarınızı , şampuanla yıkayıp , ılık su ile durulayın ve natürel olarak kurutun .
Mayonez Maskesi : Yumurtalı içeriği ile saç tellerini nemlendiren bir maske ortaya gelen mayonez maskesini uygulamak çok pratik .
Saçlarınızın uzunluğuna göre yeteri civarı miktarda mayonezi saçlarınızı tutamlara ayırarak eşit miktarda sürün . Bir saat civarı beklettikten ardından , maskeyi normal şampuanla yıkayıp , ılık su ile durulayarak akıtabilirsiniz .
Yoğurt Maskesi : Çeyrek kase yoğurtla ( organik yoğurt bulabiliyorsanız daha sıkı sonuç verecektir ) bir yemek kaşığı mayonez ve bir yumurta akını iyice karıştırın . Yumurta akını diğer malzemelerle karıştırmadan döneminden önce köpürünceye civarı çırpın .
Maskeyi saçlarınız nemliyken eşit miktarda sürün ve bir bone takarak karışımı yarım saat saçlarınızda bekletin . Ilık suyla maskeyi temizledikten ardından saçlarınızı şampuanlayın .
Bu maskeyi saçlarınız sağlığına kavuşana civarı haftada bir tekrarlayabilirsiniz .

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Dalyan Köfte Tarifi

Dalyan Köfte Tarifi İçingereken Malzemeler 1 kilogram dana kıyma 2 adet soğan(rendelenmiş) 1 su bardağı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir