Anasayfa / CiLT BAKIMI / Yaz Makyajı

Yaz Makyajı

Yazın makyaj yapmanın en kötü yanı, terleme sonucu makyajın akmasıdır. Ama bir-iki hileyle bu problemi çözebilirsiniz.
Yazın en iyi yanlarından biri makyaja fazla ihtiyaç duyulmaması. Cilt bronzlaştığı için, biraz gözlerinizi belirginleştirmek, biraz da dudakları renklendirmek neredeyse yeterli oluyor. Ama bir de şu terlemek olmasa… Hele de tam makyaj yaptığınız zamanlarda, fondöteniniz neredeyse erir ve o minik ter damlalarına karşı durabilecek bir pudra arar durursunuz. Ama birkaç değişiklikle makyajınızın eriyip akmasından kurtulabilirsiniz.

Ne yapmalı?

  • Eğer mümkünse fondöten yerine renklendirilmiş nemlendirici kullanın. Mesela Nivea’nın böyle bir ürünü var. Eğer illa da fondöten kullanmanız gerekiyorsa, sadece yüzünüzün orta kısmına uygulayın, saçın başladığı hatta çıkmayın.  kadinsak.com
  • Yaz aylarında yağsız ürünleri tercih edin, ya da her gün kullandığınız fondöteni yağsız bir nemlendiriciyle inceltin. Bu, sıcağa karşı dayanıklılık sağlar. 
  • Biraz pudra sürün. Yanaklarınıza pembelik vermek için allık sürün ama az sürmeye özen gösterin.
  • Yüzünüzde biriken yağ, ya da teri pudralı olmayan temizleme kağıtlarıyla alın.   kadın
  • Gözaltında biriken kapatıcı ya da pudrayı temiz bir parça pamukla alın. Fazla gerekli olmadıkça, bunları tekrar sürmekten kaçının.
  • Sadece pudrayı tekrar uygulayın. Toz pudrayı tercih edin. Çünkü kompakt pudra nem karşısında kalıplaşıp topak topak olabilir.

İpuçları

  • Dudaklarınızı nemlendirin ve koruyun. SPF içeren bir dudak koruyucusu kullanın ve nemlendirici içeren rujları tercih edin.
  • Kızarıklıklar için kullandığınız ürünü akşamdan sürerseniz, ertesi gün bol makyajla kapatmak zorunda kalmazsınız.

Uyarı:
Yağsız ürünler kuru ciltlerin daha da kurumasına sebep olur.

İhtiyacınız olanlar:
Allık, allık fırçası, far, pudra, dudak koruyucusu, dudak kalemi, ruj, rimel, yağsız fondöten, pamuklu çubuk, yüz temizleme mendili.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Akne tedavisinde çeşitli yöntemler

Acne çirkin olabilir ve utanç verici, ama tedavi edilebilir ve etkilerini minimize edilebilir. Doğal akne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir