Anasayfa / MODA TREND / Yaz alışverişine başlarken

Yaz alışverişine başlarken

Havalar güzelleştikçe yaz alışverişi için duyulan arzu da artıyor. Ama yazlıkları alırken aksesuvarları atlamak olmaz.
Müjde! Yaz geldi nihayet! Galiba… İnşallah… Çok yakında hepimiz bir yenilenme duygusuyla sokaklara çıkacağız ve “bu yaz üzerimizde nasıl değişiklikler yapsak” diye kafa yoracağız. Yaz modasının yeni biçimleri vitrindeki yerlerini çoktan almışlardı zaten ama yağmur, çamur ve kapalı bulutlar altında da insanın canı yaz alışverişi yapmak istemiyordu, değil mi. Gün sizin gününüz, artık yola koyulabilirsiniz.

Aksesuar ve takma takıştırma biçimleri
İlk kafa yormanız gereken şey bence yeni aksesuvarlar ve bunları kullanma biçiminiz. Örneğin birkaç yıldır devam eden ‘boyundan çapraz çanta takma’ modasından sıkılmış olamaz mısınız? Demek ki kendinize yenilikçi çantalar bakmanın zamanıdır. Gökkuşağı renklerinde, fosoforlu çantalar bu sene pek yaygın olacak gibi görünüyor. Neden bilmem çantalar giderek de büyüyor. Eğer malzemesi bol biriyseniz, bu sene rahat edebileceğiniz çantalar bulabilirsiniz kendinize.

Gelelim ayakkabılara… Yazın mutlaka gündelik bir spor ayakkabınız olması lazım. Spor ayakkabısı için kendinize “bu yaz her akşam üç saat yürüyüş yapacağım” gibi mazeretler bulmanıza gerek yok. Şöyle ferah, içinde yaylana yaylana yürüyeceğiniz bir spor ayakkabı her ayağın hakkıdır. Spor ayakkabı alırken mühim olan rahatlık, başka unsurlara kanmayın. Ama yaz alışverişinin püf noktası burada da geçerli: “Kendinizi aşacak, size çok radikal gelen birşeyler satın alın. Nasılsa kış geldiğinde klasiklerinize geri döneceksiniz.” Mesela ben geçenlerde hayatta almayacağım renkte bir spor ayakkabı aldım (bakınız yan tarafta). Gerçi şirkette herkes “Jamaika’ya mı gidiyorsun”, “Urfasporlu musun”, “Eh, en azından çimen lekesi yapmaz” gibi muhtelif yorumlar yaparak ti’ye alıyorlar ama işin özü de bu zaten: Kendinizden bahsettirmek ve ne kadar cesur olduğunuzu kanıtlamak! 

Bir tür ayakkabı daha var bildiğiniz gibi: Halk arasında kısaca “normal ayakkabı” diye geçen. Kadınlardan her iki cins adına da rica ediyorum, terliklerden uzak durun. Ponzalanmamış topuklarınızın taştığı terliklerin yürürken çıkardığı ses başkaları için bir yaz kabusu. Erkeklerden de her iki cins adına rica ediyorum, sandaletlerinizi deniz kenarına saklayın. Ayaküstündeki sağ ve sola düzenli bir şekilde yatırılmış tüylerinizle sokaklarda dolaşıp, yamuk tırnaklarınızı sergilemeyin. Her iki cins için de hem rahat hem de şık normal ayakkabılar bulmak mümkün. Ülkemizde artık her şey bulunuyor!

Ayakkabı alınca çorap konusunda da seçici olmanızı tavsiye ederim. Gerçi yaz demek çorapsız mevsim demek ama her zaman olmuyor. Çorap alacaksanız sokak satıcılarından ve pazarların dışında bir yere itibar etmeyin. “İhraç fazlası” demek Avrupa’nın modası şimdiden burada demek. Aynı çorapları dükkanlarda ancak seneye görürsünüz. Çorap konusunda erkeklere “beyaz ve baklava desenli çoraplardan uzak durun” diyorum.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

İç Giyim Modası

İç Giyim modası Her zaman, her yerde şık olmayı seviyor musunuz? Bunun için; yalnızca kullandığınız ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir