Anasayfa / CiLT BAKIMI / Yaşlılık izlerini silin

Yaşlılık izlerini silin

Yaş 30’u buldu mu, yaşlanma korkusu da kendini gösteriyor. Aynada kırışıklık kontrolleri başlıyor, yeni kremler kullanılmaya başlanıyor. Her şey şu kırışıklıklardan kurtulmak için…

Yaşlandıkça, gözlerimiz, dudaklarımız ve alınlarımızdaki ince çizgiler sanki bir gecede çıkmaya başlarlar. Her gün yüzünüzü aynada tetkik edip, ince çizgi ve kırışık avına çıkarsınız. Piyasadaki en yeni kremler sizin üretilen ve kırışıklıkları azaltan kremlerdir.

Tabii bu konuda bizim de önerilerimiz yok değil.

Kırışık yapan şeylerden kaçının.
Sigara dumanı, ve güneşin zararlı ışınları gibi kırışıklığa sebep olan etmenlerden uzak durmalısınız. Doğrudan, ya da dolaylı olarak maruz kalmanızın bir önemi yoktur. Her halikarda cildiniz olumsuz olarak etkilenir.

Cildinizi koruyun
Eğer güneşe çıkacaksanız, yüksek koruma faktörlü bir güneş kremi kullanmaya özen gösterin. Artık güneş ürünleri o kadar çeşitli ki, kendi cildinize uygun bir tane bulup kullanabilirsiniz. Ayrıca şapka takmak da iyi bir fikir olabilir. Hem yüzünüz, hem saçlarınız, hem de kafa deriniz korunmuş olur.

Çizgileri yumuşatın
Kırışıkların daha yumuşak görünmesini sağlamak için yoğun nemlendiricili ürünleri tercih edin. Mesela nemlendiricili fondöten, krem halindeki göz farları ve allıklar ve nemlendiricili dudak koruyucu ve rujları idealdir. Yüzünüzün nemli kalmasını sağlamak, sizi olduğunuzdan daha genç gösterecek, üstelik de doğal yollardan!

Rujunuzu taşırmayın.
Rujunuzu sürerken taşırıyorsanız, önce ruju sürün, sonra dudak kalemini uygulayın. Fazlalıkları alın ve her ikisini iyice birbirine karıştırmaya da özen gösterin.

Pudra kullanın
Pudra kullanmanız çok önemli çünkü hem yüzünüze pürüzsüz bir görtüntü kazandırır, hem de makyajın daha uzun süre yüzünüzde akmadan kalmasını sağlar. Baz rengi sarı olan pudraları tercih edin. Bunlar, baz rengi pembe olan veya şeffaf pudralardan daha iyi bir sonuç verir.   kadinsak.com

Olumlu olan yanlarınızı vurgulayın
Yüzünüzdeki sevdiğiniz kısımları vurgulayın. Bu, dikkati sevmediğiniz kısımlardan uzaklaşturır. Örneğin dudaklarınızı ve gözlerinizi belirginleştirebilirsiniz. Ancak parlatıcı kullanırken dikkatli olmakta fayda var, çünkü bu çizgileri belirginleştirir.  kadın

Gözlerini ön plana çıkarın
Eğer gözlerinizi vurgulamak istiyorsanız, rahat olduğunuz bir ürün kullanın; göz kalemi, likit ya da jel eyeliner gibi. Kalem çekerken, bir uçtan diğer uca bütün bir çizgi çekin. Yoksa gözleriniz küçük görünür. Gözünüzün dış kısmında çizgiyi kalınlaştırın.

Görüntünüzü sevin
Kim olduğunuzla gurur duyun. Çizgileriniz güzeldir ve hayat tecrübenizi gösterirler. Bunu unutmayın.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Akne tedavisinde çeşitli yöntemler

Acne çirkin olabilir ve utanç verici, ama tedavi edilebilir ve etkilerini minimize edilebilir. Doğal akne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir