Anasayfa / CiLT BAKIMI / Vücuttaki istenmeyen Tüy ve Kılları Alma

Vücuttaki istenmeyen Tüy ve Kılları Alma

Vücudumuzun  istemediğimiz  birçok yerinde  tüy ve kıl oluşmaktadır. Bunlardan kurtulmanın birçok yolu vardır. Bunlardan en idealini bulmak önemli olandır. Şüphesiz en ideal yöntem cilt tipinize, cildin hassasiyetine, sabıra ve bütçeye uygun olan yöntemdir.

Kaş Temizliği Nasıl Yapılır

Kaş bölgesi yüzün genel görüntüsü açısından oldukça önemlidir. Bakışa yumuşaklık ve sertlik kazandıran en önemli bölgedir. İdeal kaş şekli burun kanatlarına paralel olarak başlanmalı ve burun kanadıyla göz bebeği üstündeyken kavis almalı ve burun kanadıyla göz ucunun yaptığı açıda bitmelidir.

Vücuttaki İnce Tüyler

Bu tüyler kadınlarda genellikle dudağın üstünde, çenede ve yüzün yan kısmında bulunmakta olan belirgin olmayan ice tüylerin fazlalığı bazı kadınlar strese sokabilir.

Bu bölgelerdeki tüyler az ise en iyi yöntem sarartma yönemidir. Eğer tüyler fazla ise saratma yöntemi güzel bir görüntü oluşturmaz. Bu durumlarda cımbız, ip ve ağda ile alma en iyi yöntemdir.

Koltuk Altı Kılları

Koltuk altı vücudun en hassas bölgesidir. Hızlı bir şekilde kızartmaktadır. Bu yüzden tüy alma yöntemi büyük önem taşır.

Bikini Bölgesi Tüyleri

Özellikle yaz zamanında tatil mevsiminde mutlaka temizlenmesi gerkeen bir bölgedir. Son derece hassastır ve çabuk kızarabilir. Bu bölgedeki kılları alırken traş bıçağıyla almayın.

Bacak Tüyleri Nasıl Alınır

Bacak derisi çok hassas değildir. Bütün yöntemler kullanılabilir. Yinde fazla açık yada koyu teniniz varsa lazer epilasyon yaptırmayın.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Akne tedavisinde çeşitli yöntemler

Acne çirkin olabilir ve utanç verici, ama tedavi edilebilir ve etkilerini minimize edilebilir. Doğal akne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir