Anasayfa / SAĞLIKLI VE DENGELi BESLENME / Vejetaryenler için sağlık ipuçları

Vejetaryenler için sağlık ipuçları

Vejetaryen beslenme şekli sağlıklı gibi görünsede dengesiz beslenmeye neden olabilir. vejeteryanlar ın karşılaşaca sağlık riskleri ve birkaç vitamin ve genellikle süt ürünleri, balık, tavuk veya et bulunan mineraller içeren dengeli bir diyet ile önlenebilir hale getirilebilir.
Örneğin, B12 vitamini genellikle hayvansal ürünlerde bulunur. Bu temel vitamini merkezi sinir sistemi korumaya yardımcı olur, kırmızı kan hücrelerinin oluşumuna yardımcı olur, ve stres fizyolojik etkileri ile beden anlaşma yardımcı rolü için bir üne sahiptir. B12 miktarı vücut çok küçük olduğu için – sadece 3 mikrogram – çok ciddi bir B12 eksikliği aslında vejeteryanlar nadirdir her gün gerekir. (Ancak, hemşirelik veya vejetaryenler hamile emin onların yiyecek değil, aynı zamanda onların bebekler için sadece kendileri için yeterli B12 alımını içerir yapmalısınız.)

Eğer B12 alımı, bu soya veya pirinç sütü, tempeh, Dokulu Bitkisel Protein (TVP) gibi kahvaltılık tahıllar, ya da et yerine tahkim gibi B vitaminleri ile zenginleştirilmiş besin aramak artırmak istiyoruz.
Başka bir besin size ek form almanız gerekebilir kalsiyum, özellikle vegan önlemek ve süt ürünleri. Soya sütü kalsiyum mükemmel bir kaynak olarak kalsiyum zenginleştirilmiş portakal suyu vardır. Kalsiyum İyi bitki kaynakları ıspanak, lahana gibi yeşil yapraklı sebzeler ve brokoli, baklagiller ve soya fasulyesi gibi içerir.
Vejetaryen diyet ile ilgili genel bir kadı kansızlıkğa  yeterli demir eksikliğine neden olur. Çalışmalara rağmen anemi Amerika Birleşik Devletleri ortak bir sorun olduğunu, vejetaryenler daha fazla et daha muhtemeldir yiyenlere anemi geliştirmek öneririz. Çünkü demir çeşitli bitkisel kaynaklardan bol miktarda bulunur That’s: kurutulmuş meyve (örneğin, tarihleri, kuru üzüm ve kayısı), kabak ve ay çekirdeği, yeşil sebzeler, fasulye, siyah fasulye ve barbunya fasulyesi (gibi), ve mercimek demir mükemmel kaynaklarıdır. Demir emilimini arttırmak için, sadece demir yemek-meyve veya sebze vitamini içeren C – aynı zamanda sağlıklı bir vejetaryen diyet sık birlikte zengin gıdalar.
Vejetaryen beslenme için bir başka endişe ve Vegans nasıl et tüketen olmadan yeterli protein almak için. Neyse ki, vejeteryan protein kaynakları bol – hatta yumurta, süt ve süt ürünleri yemem Vegans için. Senin vejetaryen diyet çalıştığınızda, kuruyemiş ve fındık ezmesi için tüketimi artan protein eklemek için; fasulye tüketiminizi artırın, sık sık soya proteini yüksektir “taklit et” ürünleri; içecek soya, daha fazla yemek veya daha fazla soya yiyin tofu ve tempeh gibi ürünleri.
Sen D vitamini ve çinko ile ek Diğer besin gerekebilir. D vitamini güçlendirilmiş süt, yumurta ortaya çıkar ve balık değil, aynı zamanda insan vücudu zaman güneş ışığına maruz kalmaktadır tarafından üretilen – bu nedenle bir vegan ya her hafta güneşte birkaç dakika daha harcamak veya emin olun almanız gerekebilir multivitamin içeren D vitamini Çinko en iyi kaynaklar var et ve yoğurt, ama aynı zamanda ıspanak, baklagiller, ve bütün tahıl bulunur.
Çoğu genç vejetaryenler için sorun Bir son beslenme hatadır tüm gerekli vitamin ve mineralleri içeren besleyici, dengeli vejetaryen beslenme için abur cubur veya hızlı yemek ikame olduğunu. Sadece diyet et ortadan kaldırarak ve kendini vejetaryen bir çağrı, özellikle bitkisel besinlerde günlük olarak tüketilen Fransız kızartması, ketçap, ve sadece% 10 meyve suyu olduğunu meyveli punch sağlıklı yapmaz.
Amacıyla kendi vejetaryen veya vegan beslenme kendi özel ihtiyaçları için dengeli olduğundan emin olmak için özel sağlık koşulları ile Vejetaryen – olanlar, hamile hemşirelik, ya da küçük çocuklu diyabet vardır gibi – bir doktor veya diyetisyen danışmak gerekebilir. Ancak, herkes, sadece besleyici bitkisel gıdalar ve et yerine sağ tür çeşitli yemek anlamına gelir sağlıklı bir vejetaryen diyet. Ve sadece yemek hakkı daha ilginç bir diyet için de yapar bulabilirsiniz

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Maden Suyu Kullanmanın Faydaları

Bazı çalışmalar şişelenmiş maden suyunun her gün içilmesinin genel sağlık ve refahı artırmaya yardımcı olabildiğini ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir