Anasayfa / SAĞLIĞIMIZ / Varis için Bitkisel Tedavi

Varis için Bitkisel Tedavi

Varis için Bitkisel Tedavi
Çalışan insanlar arasında bilhassa uzun süre ayakta kalmaktan da kaynaklı olabilir ve bu kişilerde varis problemi oluşma riski oldukça yüksektir . Uyluk ve ayak bileklerine yakın yerlerde gözüken varisler , genel olarak mavi ve mor renkte olur ve cildin üst bölgelerinde yer aldığından ötürü şiş gözükür .

Aşağıda erken safhalarda meydana gelen varis probleminin çözümünde kullanabileceğiniz , evde bulunan nebatlardan faydalanabileceğiniz önemli ipuçları yer almakta .

Varis Rehabilitasyonu için Elma Sirkesi Kullanımı
Elma sirkesinin temizleme özelliği oldukça etkilidir . Temizleme etkisinin yanında varis tedasi için de kullanabilirsiniz . Bilhassa varisli bölgeye uygulandığında damarlardaki şişmeyi azaltır ve bunun yanında kan dolaşımında da önemli ölçüde rahatlama sağlar . Varis tedavisinde elma sirkesi kullanırken , önce suya ekleyin ve varisli bölgeye masaj yaparak sürük . Bu kürü 2 – 3 ay sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa uygulamaya özen gösterin .

Varis Rehabilitasyonu içi İngiliz tuzu Kullanımı
Kan dolaşımını artırmak için ingiliz tuzu kullanılır . İngiliz tuzunu suda karıştırın ve bacaklarınızı bu su ile ıslatın . Bu kürü birkaç ay boyunca , haftada 2 kez olacak şekilde düzenli olarak uygulamanız oldukça fayda sağlayacaktır .

Varis Rehabilitasyonu için E Vitamini Kullanımı
Dolaşım sorunun çözümü için E vitamini kullanılabilir . Varis tedavisinde bilhassa varisli bölgelere E vitamini yağı sürülebilir . E Vitamini yağı bulamıyorsanız kremini de kullanabilirsiniz .

Varis Rehabilitasyonu için Sarımsak Kullanımı
Sarımsak da zeytinyağı gibi varis tedavisinde iltihap ve ağrılar için kullanılabilir . Yine bu kürün uygulanmasında zeytinyağı kullanılır . 2 yemek kaşığı kadar zeytinyağı , toplam 6 diş kadar sarımsak ve 3 adet portakalın suyunu bir kapalı kap içerisinde ( kavanoz gibi ) 12 saat kadar bekletin ve elde ettiğiniz kürden birkaç damla kadar alarak varisli yerlere masaj yapın . Masajın ardından pamuklu bezle sararak gece uyuyun . Bu kürü de 3 ay kadar uygulayabilirsiniz .

Varis Rehabilitasyonu için Zeytinyağı Kullanımı
Varisin sebep olduğu en büyük problemlerden biri de ağrı ve iltihaplardır . Bu ağrı ve iltihaplar için zeytinyağı kullanılabilir . Eşit miktarda zeytinyağı ve E vitamini karıştırıp dayanabileceğiniz bir sıcaklıkta ısıtın ve elde ettiğiniz karışım ile varis meydana gelen yerlere 4 – 5 dakika kadar masaj yapın . Yaklaşık 3 ay müddetinde bu yöntemi günde 2 defa olacak şekilde uygulayın .

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

mediglobaltour

Yurtdışından Türkiye’ye sağlık turizmi! Mediglobaltour

  Almanya Dortmund merkezli kurulan Mediglobaltour şirketi, Nermin Duman önderliğinde 3 yıl önce faaliyete geçmiştir. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir