Anasayfa / SAÇ BAKIMI / Ünlü Kuaförlerin Yeni Dizaynları

Ünlü Kuaförlerin Yeni Dizaynları

 Gerçek ile yanıldının savaşında galip belli olmuyor. Canlı renkteki ince kızıl şeritler, koyu bazlı saç içinde adeta eriyerek, kimi yerde tamamen yok oluyor. Usta bir kuaförün, akıllıca yerleştirdiği bu kızıl şeritler, istediğiniz anda ve istediğiniz yerde farklı formlarda taranarak sıradanlığı aşmanıza yardımcı. En küçük detayın bile sorgulandığı müthiş bir çalışma… Öyle ki, renklerle yaratınlan farklı formlar son derece ustaca birbiri içine yedirilmiş. Belirgin veya gizli, şekillendirilmiş veya doğal bırakılmış… Kesime dokunulmadan, görünüşü ufak hilelerle değiştirilebilen ve bu sayede de tüm gizli özelliklerin dışa vurulabildiği son derece.

   Mineral kaynakların, doğada insanla oynadığı optik saklambacı, bu modelde ince alınmış baleyajlar taklit ediyor. Bakır tel izlenimi yaratan saç tutamları, başın hareketleriyle birlikte yanar-döner bir etki yaratıyor. Asimetrik kesime sahip olan saç modelindeki, bakır ve sarı baleyajlar, adeta transparan bir berraklık sergiliyor.Bu kış, adeta “kaleidoscope” etkisi ile değişimler ve kontrastlar yaratan renkler, saç kesimlerine destek vererek hacim dalgaları oluşturuyor. Kestanenin bakırlı, akajulu, kızıllı versiyonları, açıklı koyulu geçişleriyle yazı-tura oynuyor. Saf ve sofistike maddelerin örgüsü, yumuşak ve sert, rock ve klasik, pop ve artistik temalar arasında gidip geliyor.

  Önümüzdeki kış modasındaki dizaynlara ilham veren motifler arasında, piton efektleri azımsanmayacak kadar fazla. Sadece elbise ve aksesuvarlarda değil, saçlardada aynı piton motiflerinin uzantıları, kesim ve renk kombinasyonlarıyla yaratılıyor. Akıl almaz bir işçilik ve özen isteyen bu modelde olduğu gibi…. Açık sarı zemin üzerinde, örgü tekniği kullanılarak gerçekleştirilen bu profosyonel çalışmanın sonucu, istenildiğinde, sofistike bir tar ile açık kullanıldığı gibi, tepede,  izeole edilmiş parçanın serbest bırakılmasıyla da saklanabiliyor. Renk geçişlerindeki optik efektler, rengin hacim boyutunuda kanıtlayarak, meraklı bakışlara güzel bir oyun oynuyor. Kısacası, kuaför yaratıcılığında, doğanın dizaynlarından alıntılar yaparak, renk kombinasyonları ya da zıtlıkları kullanarak farklı formlar tasarlıyor.

 Çift renkliliğin ve sofistike çizginin sözcülüğünü yapan bu model, kuştüyü etkisini hem doğal malzemeyle elbisede hemde saçta sürdürüyor. Uçlarda dikkati çeken kırmızı dikitler, düz taranan parlak siyah kısmın çevresinde, yüzü kusursuz bir şekilde çevreleyerek, hem güçlü bir tezat yarattığı gibi hem de aksesuvar niteliğinde.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Saç Kırıklarının Nedenleri

Bu makalede saç kırıklarının önlenmesi amaçlı saç türünüze yönelik 2 metot bulunuyor Sıcak Yağ Bakımı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir