Anasayfa / SAĞLIĞIMIZ / Ucuz Diş Teli Fiyatları

Ucuz Diş Teli Fiyatları

Ortodontik tedaviler her yaş grubunda yapılabilir.Yetişkin bir hastada ortodontistin dikkat edeceği nokta periodental dokular denilen diş çevresindeki dokuların sağlıklı olmasıdır. Gerçi bu kural çocuk ya da genç ortodontisi için de gereklidir. Yetişkin hastalarda iskeletsel problem dediğimiz alt ya da üst çenenin birbiriyle uyumu bozuk olduğu durumlarda örneğin alt çene normalden daha ilerde olduğu durumlarda sadece ortodonti yeterli bir diş teli fiyatları tedavi yöntemi değildir. Böyle durumlarda çene operasyonları da gerekir.

Diş teli nasıl takılır?
İlk önce dişler temizlenir, çürükler varsa dolgu yapılır sallanan diş falan varya çekilir. bu adım bittikten sonra doktar ağız filmi isteyecektir,bunu doktorun söylediği yerde çektireceksiniz. Randevu verilen gün bu filmi ortadontiste göstereceksiniz. o , filmi inceledikten sonra neler yapılması gerektiğine bakacak.Benim sorunum köperk dişlerimin yukarıdan gelmesiydi . Bir dişim çekilecekmiş yukarıdaki dişin gelmesi için. Daha sonra ağzıma baktı inceledi ve ağzıma mavi bişey taktı(adını bilmiyorum) dişleri görebilmek için kullanılıyor.bunu takınca dişlerinizle aptal bir gülümseme yapmış oluyorsunuz Gelelim diş teli fiyatları takımına kimi sitelerde gördüm ; çok acıyor 3-4 saat sürüyor kesinlikle taktırmayın gibi yazılar gördüm ama hiçte öyle değil.Ağzınıza hava falan sıkıyor ,su sıkıyor. daha sonra burnundan nefes al ver diyor dolgu malzemeleriyle bişeyler yapıyor dişlere.sonra dolgu aleti var mavi ışıklı onla üstünden geçiyor braket adı verilen metal parçalarını her dişe tek tek yapıştırıyor(benim sadece üst çeneme yapıldı kuruyunca eline teli alıyor.Braketler açık oluyor teli içine geçirdi braketi pense gibi bir aletle kapatıyor… Ve bu İşlem sadece 20 dakika sürüyor.

Diş teli tedavisi Sonrasında Nelere Dikkat Etmeli?
Ortodontik tedavi sırasında yapılan diş teli fiyatları hareketleri, tedavi sonrasında geri dönmek (nüks) isterler. Dişlerin eski hallerine dönmek istemelerinin sebebi, hem diş eti fibrillerinin esnek olmasından, hem de ısırma, çiğneme gibi hareketlerin dişleri ön tarafa doğru hareket ettirmelerinden kaynaklanır. Ortodontik tedavi sonrasında düzgün hale gelen dişlerimizi korumak, tedavinin kendisi kadar önemlidir. Hem iyi bir ağız bakımı yaparak dişlerin çürümelerini engellemek, hem de ortodontistimizin vereceği damaklıkları kullanmak, dişlerin tekrar eski yerlerine gitmelerini engellemek, hem de çiğneme fonksiyonunu tam olarak yapabilmesi sağlar diş teli taktırdıktan sonra dikkat etmek ve temiz tutmanız gerekmektedir.

 

 

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

mediglobaltour

Yurtdışından Türkiye’ye sağlık turizmi! Mediglobaltour

  Almanya Dortmund merkezli kurulan Mediglobaltour şirketi, Nermin Duman önderliğinde 3 yıl önce faaliyete geçmiştir. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir