Anasayfa / SAÇ BAKIMI / Üçgen Yüz Şekli için Hangi Saç Modeli Uygun Olur

Üçgen Yüz Şekli için Hangi Saç Modeli Uygun Olur

Üçgen dediğimiz zaman iki çeşit üçgen yüz var. Bir ters üçgen bir de düz üçgen. Düz üçgen dediğimiz aslında tepe noktası yani alın kısmı dar, alt kısım yani çene kısmı geniş olan yüz tipidir. Bu çok fazla rastlanan bir kafa yapısı değildir ama bu tarzda kemik yapısı olan insanlar var. Eğer burada amacımız uzatmak ve yine ovale doğru götürmekse çene bölgesine düşen saçları daha koyu tutup, yüze doğru gelen hareketler yaratmak gerekiyor.

Üst kısımda hacim yaratabilmek için, başın sağ ve sol taraflarında, şakak bölgelerinde biraz daha açık renkler kullanarak ve biraz daha hacim yaratarak yüzdeki bu üçgensi görünümü hafifletebiliriz.
Ters üçgen yüzler var. Yani çene dar alna doğru genişleyen kafa yapısı. Bunlarda da aynı işlemi yapıyoruz. Yani alt kısma düşen saçları daha açık renk kullanıp hacim yaratmak gerekiyor. Dalgalarla, krepelerle veya fönlerle hacim yaratılabilir. Üst kısımdaki genişliği yok etmek için ise yanlara açılan perçemler yaratmak gerekiyor. Bu perçemlerde de koyu renkler tercih etmek gerekiyor ki bastırsın. Yine üst kısımda çok fazla hacim yaratmamak gerekiyor ki geniş olan yapıyı daraltsın.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Saç Kırıklarının Nedenleri

Bu makalede saç kırıklarının önlenmesi amaçlı saç türünüze yönelik 2 metot bulunuyor Sıcak Yağ Bakımı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir