Anasayfa / AiLE HAYATI iLİŞKİLER / Türk kadınları kıskançlıkta dünya birincisi oldu

Türk kadınları kıskançlıkta dünya birincisi oldu

Türk kadınları kıskançlık konusunda tüm ülkelerdeki hemcinslerini büyük farkla geride bırakmayı başardı

ABD’de bir araştırma kurumunun dünya çapında yaptığı bir ankete göre; her 10 Türk kadınından 4’ü eşini deli gibi kıskanıyor. Hatta anketlere cevap veren her 100 Türk kadınından 40’ı zaman zaman kıskançlık krizine girdiklerinide itiraf etti.

Oranlar bazı ülkelere göre şöyle; Portekiz’de yüzde 36, Polonya’da yüzde 31, İspanya’da yüzde 30 ve Yunanistan’da yüzde 25.

Araştırmalar sonucunda ortaya çıkan diğer ilginç sonuçlar ise şöyle:
‘İlişkilerde güzellik ve yakışıklılık kriterleri nelerdir?’ sorusuna verilen cevaplara göre,

***ideal erkek orta boylu, mavi gözlü, kısa, kahverengi saçlı.

***İdeal kadın ise mavi gözlü, orta boylu, balık etli kalın dudaklı. Omuzların hemen altına kadar uzanan kahverengi saçlar en çok tercih edilen saç tipi olarak belirtiliyor.

***İlk öpücük hafızalardan silinmiyor. Anketleri yanıtlayan kişilerin yüzde 30’dan fazlası ilk öptükleri kişiyi unutamadıklarını itiraf etti.

‘Yarın evlenecek olsanız kimi seçerdiniz, şu an beraber olduğunuz kişiyi mi yoksa bir başkasını mı?’ sorusuna,

***her 100 evli kadından 90’ı şimdiki eşiyle evlenmeyi seçeceğini söyledi. Bununla beraber bekarların yüzde 60’ı halen flört ettikleri kişilerle evlenmek istediklerini belirtiyor.

Kadınların yüzde 68’i seksi çamaşırları erkekler için değil, sadece kendilerinin hoşuna gittiği için giydiklerini belirtti. Ayrıca iç çamaşırını hediye eden erkekler sakın hediye aldıklarını düşünmesinler. Çünkü kadınların yüzde 72’si sevgili ya da eşlerinin hediye ettiği iç çamaşırı için, ‘Bu hediye aslında bize değil kendilerine’ yorumunu yaparak iç çamaşırlarını hediyeden saymıyorlar.

Aynı araştırmada, her 100 kadından 89’u, ilişkilerde en önemli şeyin karşılıklı güven olduğunu söyledi. Ne yazık ki bu yanıtı veren kişilerin yüzde 31’i de genellikle eşlerine güvenmediklerini de belirtmeden edemiyor.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Aşk Testi

Aşkıda derecelendirebilirmiyiz acaba. Peki bu neye göre belirlenir? Beraber olduğunuz eşiniz yada sevgiliniz sizi ne kadar sevdiğini ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir