Anasayfa / HABER MAGAZiN / Tüp Bebek Merkezi

Tüp Bebek Merkezi

Tüp Bebek

Tüp bebek tedavisi ile ilk doğum 1978 yılında gerçekleşmiş ve o günlerden bugünlere teknolojinin gelişmesiyle beraber tüp bebekte başarı oranları artmıştır. Tedavinin yapıldığı ilk senelerde amaç tüpleri tıkalı olan kadınların hamile kalmasını sağlamak olsa da, ilerleyen yıllarda kullanılan tüp bebek ilaçları ile yumurtlama uyarılmış ve daha fazla yumurta elde edilerek gebelik şansı daha da artırlmıştır.

Tüp Bebekte Mikroenjeksiyon (ICSI)

Yıllar 1992’yi gösterdiğinde ise özellikle erkek faktörüne bağlı kısırlıkta devrim yaratacak mikroenjeksiyon (ICSI) yöntemi ile gebelik elde edilmiş ve bu yeni tüp bebek yöntemi sektörde bir çığır açmıştır. Klasik tüp bebek (IVF) yönteminde anne adayından toplanan yumurtalar, baba adayından alınan spermler; insan vücudunu taklit eden laboratuvar ortamında yanyana konularak, embriyo oluşturması beklenmekteyken; mikroenjeksiyon (ICSI) yönteminde ise sperm mikroskobik cam iğneler ile yumurta içine enjekte edilmekte ve bu şekilde embriyo oluşturulmaktadır. Özellikle sperm kalitesi kötü ve haraketliliği az olan baba adaylarda bu yöntemle tedavi mümkün olmakta ve tüp bebek tedavilerinde başarı oranı artmaktadır.

Tüp Bebek Merkezi

Tüp Bebek tedavisindeki gelişmelerle birlikte sektördeki tüp bebek merkezi sayısı da günden güne artmış, ilk yıllarda bir elin parmaklarını geçmeyecek merkez sayısı günümüzde özellikle de ülkemizde 100’ün üzerine çıkmıştır. Bir çok özel hastane farklı şehir ve semtlerde ayrı tüp bebek merkezlerini açmış ve hatta bu merkezlerden ayrılan tecrübeli doktorlar kendi özel tüp bebek kliniklerini oluşturmuşlardır.

Dr. Selim Şenöz, 1995 yılından beri tüp bebekte alanında uzman olmuş bir kaç doktordan biri olarak; 1999 yılında Dr. Figen Ateşalp ve Dr. Başak Direm ile birlikte Jinepol Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Kliniği kurmuş ve yeni merkezlerinde tüp bebek tedavisi hizmeti yanı sıra, kadın sağlığı ve kadın doğum konularında hizmet vermektedirler. Tüp bebek ile ilgili geniş bilgi ve güncel tüp bebek fiyatları için Jinepol Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Kliniği web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Candino Saatlerin En Yeni Modelleri

Candino saatleri dünyada bilinen ve kullanım açısından en çok tercih edilen saat aksesuarlarından biridir. Kullanırken ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir