Anasayfa / SAĞLIĞIMIZ / Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Geliyor

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Geliyor

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Geliyor

Hükümet tüp bebekten diş tedavisine civarında bütün iyileştirme – ilaç giderlerini karşılayan evrensel sağlıklı sisteminin kapsamını daraltıyor. Bu Şekilde, Evrensel Sağlıklı Sigortası’nın (GSS) üzerindeki yüklerin hafifletilmesi planlanıyor. Bunun amaçlı de yıllardır konuşulan Tamamlayıcı Sağlıklı Sigortası’yla ilgilenen adımlar atılırken, Ray Sigorta Evrensel Müdürü Levent Şişmanoğlu, sağlıklı sistemine Fransa’da tatbik edilen sistemin benzerinin getirileceğini ifade etti.

30 lira’NİN ÜZERİNİ VATANDAŞ VERİYOR
Şu anda SGK anlaşmalı özel hastanelerde, hükümet iyileştirme – tahlil giderleri amaçlı hastaneye 30 lira ödüyor. Üzerini vatandaş tamamlıyor (ya nakit ödüyor veya özel sağlıklı sigortası varsa onu kullanıyor). Şişmanoğlu, “Fakat, hükümet özel hasadet, hükümet hastanesi farkı kalmasın diye-yollar planı var. Yanlık, hükümet çoğalış her harcamaya teminat vermeyecek. Burada Tamamlayıcı Sağlıklı Sigortası devreye girecek” ifadelerini kullandı.

ORTALAMA 250-300 lira PRİM ÖDENİR
Şu anda ağırlıklı olarak personelin – yaşı 50’ye yaklaşanların sağlıklı sigortası yaptırdığını hatırlatan Şişmanoğlu, “Tamamlayıcı Sağlıklı Sigortasıyla gençler de sigorta yaptırabilecek. Şu anda yatarak tedavilerin aşağı yukarı senelik primi 250-300 lira. Bunda da yatarak tedavide poliçe fiyatları bu düzeyde olabilir . Fakat, ayakta da istendiğinde aşağı yukarı 500-600 lira olabilir . Bu Şekilde, sağlıklı sigortası fiyatları da her geçen gün düşmüş olacak” diye sohbet etti .

Kaynak: Vatan

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

mediglobaltour

Yurtdışından Türkiye’ye sağlık turizmi! Mediglobaltour

  Almanya Dortmund merkezli kurulan Mediglobaltour şirketi, Nermin Duman önderliğinde 3 yıl önce faaliyete geçmiştir. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir