Anasayfa / SAĞLIĞIMIZ / Tam karın germe ameliyatı

Tam karın germe ameliyatı

 

Karın germe ameliyatında kullanılan iki temel yöntemden birisi tam karın germe ameliyatıdır. Ameliyat tipine hastanın proporsiyonuna göre plastik cerrah karar verir. Tam karın germe ameliyatı yapılmasına karar verilmesi için gereken bazı kriterler vardır. Eğer hastanın durumu ile bu kriterler örtüşür ise karın germe ameliyatı sürecine start verilir. Tam karın germe ameliyatı öncesi süreç genele göre bir farklılık göstermez. Hasta standart prosedüre göre ameliyata hazırlanmalıdır.

Tam karın germe ameliyatı, iki tip karın germe ameliyatından daha meşakkatli olanıdır. Uygulanacağı durumlar cerrahi sınırlarla belirlenmiştir ve sabittir. Eğer yağlanma, sarkma, çatlak gibi problemler karnın üst bölgesinde ve karın kasları birbirinden aşırı uzaklaşmış ise, plastik cerrah tam karın germe ameliyatına yönelecektir. Bu yöntemde, göbek deliğinin üzerindeki estetiği bozan deriler ve yağ tabakası alınacak, karın kasları sıkılaştırılacaktır. Kesikler genelde dikey olur. Sorunun boyutuna göre yatay kesikler açmak da gerekebilir. Karnın üstünde kalan deri gerdirilerek kasıkların az üstünden tekrar dikilir. Ameliyat esnasında doğal göbek deliği yok olacağı için hasta ve plastik cerrah birlikte ameliyattan önce yeni oluşturulacak olan göbek deliğinin şekline karar verirler. Cerrah, ameliyat sırasında göbek deliğini de yapar. Tam karın germe ameliyatı, hastayı genel anestezi ile uyutarak yapılır ve ameliyat süresi üç ila dört saat arasında değişkenlik gösterebilir. Mini karın germe ameliyatı denilen diğer karın germe ameliyatı yöntemine göre daha ağır bir ameliyattır ve sonrasında da ekstra bir özene ihtiyacı vardır.

Özetlemek gerekirse, karın germe ameliyatı yöntemlerinden birisi olan tam karın germe, biraz daha ağır bir ameliyat gibi olsa da süreç aşağı yukarı aynı işler. Ameliyata hazırlık ve iyileşme süreçlerinde hastanın yapması gerekenler yine sabittir. Fakat bu ameliyatı diğerinden daha zor kılan, işin cerraha düşen kısmıdır çünkü ameliyat sorunun büyüklüğü ve bölge olarak biraz daha meşakkatlidir.

 

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

mediglobaltour

Yurtdışından Türkiye’ye sağlık turizmi! Mediglobaltour

  Almanya Dortmund merkezli kurulan Mediglobaltour şirketi, Nermin Duman önderliğinde 3 yıl önce faaliyete geçmiştir. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir