Anasayfa / Suyun 7 harikası

Suyun 7 harikası

Suyun 7 harikası
Vücudumuzun %70’i sudan oluşur ve bütün sistemlerimiz , doğru bir şekilde çalışabilmek amaçlı suya gereksinim duyar . Su içmek , yalnızca sağlığınız amaçlı değil bununla birlikte kendiniz amaçlı yapabileceğiniz en ufak şeydir . Yorucu geçen bir günün sonrasında haneye ilk adımınızı attığınızda eliniz sürahiye uzanır . İçtiğiniz bir bardak suyun sonrasında vücudunuz rahatlar , zihniniz açılır ve kendinizi yenilenmiş hissedersiniz . Yabancı hiçbir içecek suyun yerini tutamaz ve suyun sahip olduğu süper özelliklere sahip değildir .

1 . Zayıflamak İçin Su İçin

Kilo vermeye mi çalışıyorsunuz? Bunun amaçlı en ufak ve gösterişli çözüm bol bol su içmek . Hem Bir metabolizmanızı hızlandıran hem bir de tokluk duygusu verici su yardımıyla fazla kilolarınızdan sağlıklı bir şekilde kurtulabilirsiniz .
Gereksiz yere kalori almanıza ne sebeple olan içecekleri su ile değiştirin . Yemekler öncesinde içeceğiniz bir bardak su , sizi frenleyerek gereğinden fazla yemenize engel olacaktır . Meyve suyu veya sodanın mahaline içtiğiniz su yardımıyla 200 kalori daha az almış olacaksınız .

Ayrıca ne civarı fazla su içerseniz metabolizmanız o civarı bir sürü çalışacaktır . Bilhassa soğuk su içtiğinizde , vücudunuz suyu ısıtmak amaçlı daha çok kalori yakmak zorunda kalacaktır .
2 . Enerji Kaynağı ve Kalp Dostu Su

Kendinizi yorgun ve bitkin hissediyorsanız bir bardak su kendinize gelmenizi sağlayacaktır . Vücudunuzdaki su kaybı yorgunluğunuzun nedeni olabilmektedir .

İçtiğimiz su yardımıyla kanımız , hücrelerimize daha çok oksijen ve başka gereken maddeleri daha çabuk taşır . Şayet olması gerektiği kadar su içerseniz , kalbiniz de kanaat pompalamak amaçlı daha çok enerji harcamayacak ve yorulmayacaktır .

Ayrıca Amerikan Kaliforniya Loma Linda Üniversitesi’nden araştırmacıların , 20 . 000 kadın ve adam üstünde yaptığı incelemeler neticesinde; günde 5 bardaktan fazla su içen bireylerde kalp hastalıkları veya kalp kriziyle karşılaşma oranının günde 2 bardaktan az içen adaylara göre daha az olduğu tespit etti .

3 . Stresi Su İle Azaltın

Beyin dokusunun %85’i sudan oluşur . Şayet vücudunuzda yeteri civarı su yoksa hem bir ruhen hem bir de fizyolojik olarak kendinizi stres altında hissedersiniz .

Susuzluğa dayanamamızın sebebi de aslında budur . Susuz kalan beyin dokuları su içmek amaçlı bir bir sürü kez bir talep duymamıza ne sebeple olur ve suya ulaşımın meydana gelmediği durumlarda kendimizi gergin hissederiz .

Vücudumuzun ve zihnimizin maruz kaldığı stresi en düşük seviyede tutmak amaçlı iş masanızda veya yanınızda bir bir sürü kez su bulundurun ve sık sık aralıklarla yudumlayın .
4 . Kaslarınızı Güçlendiren Mucize

Su içmek , kaslarınızda ara ara olan kasılma ve krampları engellemede oldukça etkilidir . Vücudunuzdaki adalelerin sağlığını koruyabilmek amaçlı bol su içmek en ufak yöntemdir .

Antrenman ve egzersizlerin hem bir öncesi hem bir de sonrasında içtiğiniz su , bu kasılmalar ile başa çıkmada gösterişli olurken bununla birlikte çabuk yorulmanızı da engelleyecektir .

5 . En Harika Ten Koruyucu Su

Vücudunuz susuz kaldığında yüzünüzdeki kırışıklık ve çizgiler daha belirgin bir hal alır . İçtiğiniz su , cildinizde kremler ile aynı etkiye sahip natürel bir nemlendirici tesiri gösterir .

Bol su içmek , kan akışını hızlandırır , cildinizdeki hücrelerin yenilenmesini sağlar ve dolayısıyla daha genç görünmenize destekçi olur .

6 . Sindirim Sorunlarının Çözümü

Lifli besinlerin yanı sıra su da sindirim sisteminin düzenlenmesinde etkili bir rol oynar .

Ayrıca ne civarı lif tüketirseniz tüketin , olması gerektiği kadar su içmediğinizde , aldığınız lifler vücudunuz aracılığıyla gösterişli bir şekilde kullanılamaz .

Su , vücudunuzdaki atık maddeleri çözerek atılmasını kolaylaştırır . Su içmediğiniz takdirde bağırsaklarınızın yüzeyi susuz kalır . Bu şartlar altında sindirim ve boşaltım sisteminiz düzgün çalışamaz ve ağrılara ne sebeple olur .
7 . Böbrek Taşlarını Su ile Uzak Tutun

Böbrek taşı olanlar bu durumun nasıl kolay değil meydana geldiğini bir sürü iyi bilir . Davranış ettiğinizde kocaman acı çekmenize ne sebeple olan böbrek taşlarını bol su içerek hayatınızdan uzak tutabilirsiniz .

İçtiğimiz su böbrek taşı olarak malum katılaşmış parçacıkları meydana getiren ürindeki tuz ve mineralleri çözerek bu rahatsızlıktan korunmamıza destekçi olur .

Böbrek taşları seyreltilmiş ürinde oluşamaz . Bu yüzden kederli ve ağrılı bir sıkıntı olan bu taşların oluşumunu önlemek amaçlı bol su amaçlı .

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Dalyan Köfte Tarifi

Dalyan Köfte Tarifi İçingereken Malzemeler 1 kilogram dana kıyma 2 adet soğan(rendelenmiş) 1 su bardağı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir