Anasayfa / HABER MAGAZiN / Sünnet Hakkında

Sünnet Hakkında

Yaz geldi ve sünnet mevsimi geldi. Her zaman olduğu gibi bu konudada dikkat etmeniz gereken pek çok nokta var. Çocuğunuz ruhsal olarak sünnete hazırlanmasının yanı sıra sünnetin tıbbi olarak hijyenik ortamda ve uzman kişilerce yapılması gerekiyor.

sünnet için en uygun mevsim , havanın sıcak olduğu yaz aylarına denk geliyor. Birbirinden güzel sünnet kıyafetleriyle maşallah yazılarıyla sünnet çocukları toplumdaki diliyle erkekliğe ilk adımlarını atmak için bekliyorlar.Sünnetin geleneksel yönü bir yana çocukların fiziksel ve ruhsal açıdan zarar görmemesi için dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

Bazı çocuklar, pipisinin tamamen kesileceği, canının çok acıyacağı bir felaket olarak algılayabilir. Bu algılama, genellikle çevreden duyduğu şeyler, korkutmalar ve gelişimsel olarak döneme özgü özelliklerden kaynaklanabilir. Bu nedenle tercihen babanın, öncelikle çocuğu korkutmadan bu işlemi anlatması gerekir.

Sünnet işlemine başlamadan önce, sünneti yapacak olan uzman da süreçle ilgili olarak çocuğu bilgilendirmelidir. Uzman, sünneti anlatırken, pipisinin ucundaki bir bölümün düzenlenmesi olarak tarif etmeli ve kesmenin söz konusu olmadığını söylemeli. Çocuk, işlemin nasıl yapılacağı konusunda da bilgilendirilmeli. Canının ne kadar acıyabileceği ve sünnet sonrası yaşayacakları anlatılması da, çocuğun kaygılarının azaltılması açısından çok önemlidir.

Kaynak: Anne Bebek Dergisi

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Candino Saatlerin En Yeni Modelleri

Candino saatleri dünyada bilinen ve kullanım açısından en çok tercih edilen saat aksesuarlarından biridir. Kullanırken ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir