Anasayfa / BEBEK BAKIMI / Su Çiçeği İçin Bitkisel Tedavi

Su Çiçeği İçin Bitkisel Tedavi

Hemen hemen butun çocuklarda görülen su çiçeği için tedavi çekileri.Birbirine benzeyen çocuk enf eksiyonları genelde orta dereceli olurlar ve bitkisel tedavilere olumlu yanıt verirler; fakat komplikasyonlar oluşabilir ve (kızamıkta olduğu gibi) profesyonel müdahele gerekebilir. Problemlerin çoğuna virüsler neden olduğu için antibiyotiklerin bu rahatsızlıkların üzerinde hiçbir etkisi olmaz. Bağışıklık sistemini güçlendiren bitkisel tedaviler ideal yöntemdir.
 
Bu bulaşıcı virüs hastalığı, göğüste ve sırtta beliren kırmızı lekelerle başlayıp vücudun diğer kısımlarına, kafa derisi ve yüze sıçrar. Tahriş olmuş lekeler. önce kabarcıklara ardından da kabuklu yaralara dönüşürler. Bu yaraları kaşımak veya zarar vermek iz kalmasına neden olabilir, bu yüzden enfeksiyon kapmış bebekler çok dikkatli yıkanmalıdırlar. Diğer belirtiler yüksek ateş (39-40 derece), boğaz ağrısı ve burun tıkanıklığıdır.

SU ÇİÇEĞİ BİTKİSEL TEDAVİ

Tedavi genelde bağışıklık sistemini güçlendirmek ve vücudun virüsle savaşırken gösterdiği belirtileri hafifletmek içindir.

■ Eşit miktarlarda kanaryaotu demi, hodan suyu ve sulandırılmış güverinağacı kabuğu karıştırılarak hazırlanan losyon, irite olmuş deri isilikleri için kullanılabilir; pamuklu bir bezle, her bir veya iki saatte bir ya da ihtiyaç duydukça sürün.
■ Bağışıklık sistemini güçlendirmek için çocuğa günde üç defa ekinezya tabletleri veya tentürü verin (doz yaşa göre değişir).
■ Gerektikçe takkeotu, kestere veya papatya çayı vererek tahrişi hafifletebilirsiniz.
■ Hastalığın ateş safhasında kadifeçiçeği, hodan veya fesleğen demleriyle ıslatılmış soğuk kompres veya sünger uygulayın. Hastayı serin tutmak, aynı zamanda deride tahriş riskini de azaltacaktır.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Çocuğunuz küfür ediyorsa ne yapmalısınız ?

Arkadaşlarınız gelmiş. Güzelce çayınızı içiyorsunuz ki, çocuğunuz tüm sevimliliğiyle gelip bir iki küfür sözcüğünü birbiri ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir