Anasayfa / MODA TREND / Son Moda Tesettür Elbiseleri

Son Moda Tesettür Elbiseleri

 

Günümüzde tesettür giyimine artan ilgi sebebi ile giyim sektöründeki üreticiler bir tesettür modası oluşturmayı başararak tesettürlü bayanlar kitlesine de hitap etmeye çalışıyorlar.

Tesettür elbise modellerinde 2019 yılı son bahar – kış kombineleri gerçekten çok şık ve sade bir kreasyon oluşturuyor.

Özellikle mat ve soluk renklerin hâkim olduğu tesettür elbiselerinde, tek rengin verdiği ahenk göz önündeyken biraz birazda çift renklerin göze çarptığını görebiliriz. Son bahar renkleri diye tabir ettiğimiz mat sarı, mat kahverengi renkleri ve siyah özellikle bu senenin modasına damgasını vuracak gibi.

Ne kadar soğuk renklermiş gibi gözükse de mat ve tek renklerin asilliği her daim devam ediyor.

Çift renklerde de yine birbiri ile uyumlu mat renkler tercih edilmekte. Üst ve alt tarafı parçalı elbiselerde uygulanan çift renkler gerçekten son zamanların en gözde kreasyonlarını oluşturmakta. Yine tesettürlü bayanlar için uyumlu bir eşarp gerçekten önemli bir yere sahip.

2019 Modasında Eşarbın Yeri

2016 modasında eşarpların yeri gerçekten çok büyük. Bu sene eşarp modelleri, göz alıcı renkleri ve muhteşem desenleriyle platformalar da yerlerini almaya başladı bile.

Özellikle parçalı desenli modeller bu senenin en çok tutulan modelleri arasında. Geçtiğimiz senelerdeki puanlı ve yahut çizgili eşarplar yavaş yavaş tezgâhları terk ediyor.

Renk olarak bu sene daha canlı renklerin ön planda olacağı kesin. Şimdiden renklerin sıcaklığını ve göz alıcılığını hissediyor olmalısınız.

Eşarpta Son bahar – kış modası gerçekten fazlasıyla ses getirecek cinsten. Üretici firmalar bu sene ağır renklerden özellikle kaçınmışlar. Bunun altında yatan sebepler ise gün geçtikçe kapalı bayanların modayı daha yakından takip edip artık klasik ürünlere hayatlarında yer vermemesinden kaynaklanıyor.

Tesettür Modasında Uyumu Yakalamak

Genelde belli başlı standartlarda üretilen  tesettür giyiminde uyumu yakalamak gerçekten çok önemli olacak. Bu senenin renklerine uygun olarak eşarp tercihi yapmak sizler için iyi olacaktır.

Tesettür giyiminde bu sene bildiğiniz üzere toprak renkleri hâkim. Fakat bu renklerin bize katacağı karanlık havadan kurtulmak amacıyla çok hafif renkli olmak şartıyla giyindiğimiz elbiselere göre uygun eşarp takmak gerçekten önemli.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

İç Giyim Modası

İç Giyim modası Her zaman, her yerde şık olmayı seviyor musunuz? Bunun için; yalnızca kullandığınız ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir