Anasayfa / CiLT BAKIMI / Sivilce izleri nasıl geçer

Sivilce izleri nasıl geçer

Sivilce izleri nasıl geçer
Sivilce izleri nasıl geçer işte sizin amaçlı hazırladığımız bir kaç öneri: Sivilce izleri, birçok insanın hayatında kritik bir kozmetik sorundur. Ergenlik dönemine girilmesi ile başlayan sivilce problemi hata uygulamalar ve iyileştirme yardımıyla kalıcı izler bırakabilir. Bugün birçok merkezde bu izleri silmek amaçlı peeling ve laser uygulamaları yapılmaktadır. Halbuki evinizde natürel yapılmış olan ürünler ile de sivilce izi meselesi çözümlenebiliyor.

Sivilcelerin el ile sıkılması sivilce izi oluşturmakta birinci nedendir. Beyaz tenli insanlarda, yağlı cilt yapısı olanlarda sivilceye karşın mutlaka önlemler alınmalıdır. Bu bireyler, düzenli cilt bakımı yapmalı ve bol su içmelidir. Bununla Birlikte, aşırı güneş ışığına maruz kalmamalıdırlar
Sivilce izlerini geçiren maskeler

Bal maskesi

2 tatlı kaşığı süt, yarım tatlı kaşığı bal, 1 adet yumurta beyazı. Yumurta beyazı köpürünceye civarı çırpılır içerisine bal ve süt ilave edilir. Cilde bu maske yedirilir ve 10 işte 15 dk civarı beklendikten ardından soğuk su ile yıkanır. Yaklaşık 4 günde 1 kez uygulanır ve 3 ay içerisinde sivilce izleri azalır.

Elma sirkesi maskesi

1 yemek kaşığı elma sirkesi, 1 yemek kaşığı su. Elma sirkesine su katılır ve akşamları pamuk yardımı ile ciltte temizlik yapılır. Yarım saat beklenir ve yıkanarak temizlenir.

Doğal peeling tarifi

1 yemek kaşığı toz şeker, 1 yemek kaşığı su. Şekere eklenen su ile meydana gelen karışım, cilde masaj inşa edilerek yedirilir. 10 dk beklenip, yıkanır. Yağlı ciltler haftada 1 kez, kuru ciltler ise 15 günde 1 kez bu uygulamayı yapabilir.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Akne tedavisinde çeşitli yöntemler

Acne çirkin olabilir ve utanç verici, ama tedavi edilebilir ve etkilerini minimize edilebilir. Doğal akne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir