Anasayfa / YEMEK TARiFLERi / ŞİŞKİNLİK İÇİN NE YAPMALI

ŞİŞKİNLİK İÇİN NE YAPMALI

ŞİŞKİNLİK İÇİN NE YAPMALI
Şişkinlik birçok kadının korkulu rüyasıdır . Bir anda kilonuza kilo eklenebilir . Ödemi arttıran tek şey su ve tuz ilişkisi değildir .

İstediğimiz pantolonun içerisine girip , düz karnımızla abiye elbisemize yakışıyorken , bir anda her şey alt üstü olur . Bir fit , bir şişman görünmenize ne sebeple meydana gelen şişkinliğin birçok sebebi vardır

Regl döneminde değişen hormonlar sebebiyle , vücudun su tutması şişkinliğe ne sebeple olur . Regl bitene civarı 1 , 5 kilo pek tartılabilirsiniz . Vücudunuz giren sıvı miktarıyla , atılan sıvı ölçüsü aralarında denge yoksa , ödem oluşur .

Sindirim sisteminde sıkışıp kalan gazlar , karın bölgesindeki görünümü bozar . Gıda tahammülsüzlükleri , ödemin sebeplerinden biridir . Kabızlık , çok çabuk yemek , haşlanmış fasulye benzeri gaz yapıcı gıdalar , şişkinliğe sebep olabilmektedir .

Ayrıca hareketsizlik , iklim ve ısı değişikliği , lodos , bir takım hastalıklar , ilaçlar , stres , dağ sporları benzeri etmenler de ödeme ne sebeple olur . Ödemin altında , kritik sıhhat sıkıntıları olabileceğini de unutmamak gerekiyor .
Şişkinlikten Arınmak İçin:

Pirinç ve yulaf benzeri besinlere yönelin . Kahvaltıda mısır gevreği mahaline kepekli olanı tercih edin . Meyveli yoğurt güzel bir seçimdir .

Bol meyve ve sebze tüketin . Bol su için . Kabızlığı önleyin .

İhtiyaç hissettiğinizde mutlaka tuvalete gidin . Direnmek , sindirim sistemini tıkar .

Probiyotik besinlere yönelin . Probiyotik , besin tamamlayıcısı olarak eczaneden de alınabilir . Natürel karayolu ise , yoğurt yemek ya da yoğurtlu içecekler tüketmektir .

Potasyum , bedeninizin sıvı dengesini düzeltmede nihai derece yararlıdır . Elma , armut ve kayısı benzeri meyveler , potasyum tarafından çok zengindir .

Alkolden ve tuzdan uzak durun . Bu iki madde de vücudun ödem yapmasına yataklık eder .

Maydanoz , kereviz , soğan , sarımsak , patlıcan benzeri gıdaları bol bol tüketin .

Çay , güzel bir idrar söktürücüdür.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Süt Helvası Tarifi

Bu gün Bursa’nın düğünlerde en sık yapılan tatlısı Süt Helvası tarifini vereceğiz. Tatlı 6 kişilik ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir