Anasayfa / ŞİŞKİNLİK İÇİN BİTKİLER

ŞİŞKİNLİK İÇİN BİTKİLER

ŞİŞKİNLİK İÇİN BİTKİLER
Şişkinlik çok bayanın korkulu rüyasıdır . Bir anda kilonuza kilo eklenebilir . Ödemi arttıran bir birşey su ve tuz ilişkisi değildir .

İstediğimiz pantolonun içerisine girip , düz karnımızla abiye elbisemize yakışıyorken , bir anda her birşey alt üstü olabilir . Bir fit , bir şişman görünmenize ne sebeple meydana gelen şişkinliğin çok nedeni vardır

Regl çağında değişen hormonlar amacıyla , vücudun su tutması şişkinliğe ne sebeple olabilir . Regl bitene civarı bir , 5 kilo pek tartılabilirsiniz . Vücudunuz giren sıvı miktarıyla , atılan sıvı ölçüsü aralarında denge yoksa , ödem oluşur .

Sindirim sisteminde sıkışıp kalan gazlar , karın bölgesindeki görünümü bozar . Gıda tahammülsüzlükleri , ödemin sebeplerinden biridir . Kabızlık , çok çabuk yemek , haşlanmış fasulye benzeri gaz yapıcı gıdalar , şişkinliğe sebep olabilmektedir .

Ayrıca hareketsizlik , iklim ve ısı değişikliği , lodos , bir birlik hastalıklar , ilaçlar , baskı , dağ sporları benzeri etmenler de tediye ne sebeple olabilir . Ödemin altında , kritik sıhhat sıkıntıları olabileceğini de unutmamak gerekmektedir .
Şişkinlikten Arınmak İçin:

Pirinç ve yulaf benzeri besinlere yönelin . Kahvaltıda mısır gevreği mahaline kepekli olanı tercih edin . Meyveli yoğurt iyi bir seçimdir .

Bol meyve ve sebze tüketin . Bol su için . Kabızlığı önleyin .

İhtiyaç hissettiğinizde kesinlikle tuvalete gidin . Direnmek , sindirim sistemini tıkar .

Probiyotik besinlere yönelin . Probiyotik , besin tamamlayıcısı olarak eczaneden de alınabilir . Natürel karayolu ise , yoğurt yemek ya da yoğurtlu içecekler tüketmektir .

Potasyum , bedeninizin sıvı dengesini düzeltmede nihai derece yararlıdır . Elma , armut ve kayısı benzeri meyveler , potasyum açısından çok zengindir .

Alkolden ve tuzdan uzak durun . Bu iki madde de vücudun ödem yapmasına yataklık eder .

Maydanoz , kereviz , soğan , sarımsak , patlıcan benzeri gıdaları bol bol tüketin .

Çay , iyi bir idrar söktürücüdür .

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Dalyan Köfte Tarifi

Dalyan Köfte Tarifi İçingereken Malzemeler 1 kilogram dana kıyma 2 adet soğan(rendelenmiş) 1 su bardağı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir