Anasayfa / AiLE HAYATI iLİŞKİLER / Sınav Kaygısı, Korkusuna Hipnozla Çözüm

Sınav Kaygısı, Korkusuna Hipnozla Çözüm

Bu çalışmada hedeflediğimiz nokta, öğrencilerin kendi kapasiteleri dahilinde  yapabileceklerinin en iyisini ortaya koyabilmeleri ve yalnızca sınav için değil  tüm yaşamları boyunca yararlanabilecekleri bazı bilgi ve becerileri  kazanabilmeleridir.

 Türkiye’de ilk kez Hipnoz ve EFT nin bir arada kullanıldığı sınav kaygısı, korkusu dikkat ve motivasyon sağlama grup hipnoterapisi ( hipnoz terapisi ) programı.
 
sınav kaygısı, sınav korkusu, başarısızlık korkusu, motivasyon eksikliği, dikkat sorunları, ders çalışma isteksizliği gibi öğrencilerin sık yaşadığı sorunların iyileşmesi konusunda kaçırılmayacak Grup hipnoterapisi programı.

Eğitimde hipnozun kullanım alanı oldukça geniştir. Okul korkusu olan ilköğretim öğrencisinden ÖSS sınavına hazırlanan öğrenciye kadar eğitimde birçok noktada kullanılmaktadır. Sınav stresi ve sınav heyecanında, öğrencinin ders çalışmak istediği halde çalışamadığı durumlarda, konsantrasyon ve dikkati artırmada , motivasyon ve disiplinli çalışma konularında…… hipnoz oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. ÖSS, OKS, KPSS gibi sınavlar şu anki eğitim sisteminin sonucu olarak öğrenciler  üzerinde büyük bir baskı oluşturmakta ve bu baskı da bazı öğrencilerin aşırı strese girmesine, başarı düzeylerinin azalmasına sebep olmaktadır. Öğrenciler sınav öncesinde ve sınav esnasında korku, kaygı ve stres nedeniyle, varolan  bilgi ve beceri düzeylerinin çok altında bir performans gösterebilmektedirler.
     
 Öğrenmede kaygının düzeyi çok önemlidir. Ders çalışma ve öğrenmede az kaygılı olmak veya çok kaygılı olmak öğrenmeyi olumsuz etkilerken; belirli oranda kaygının varlığı öğrenmeyi olumlu yönde etkiler. Olması gereken kaygı düzeyi ise  istendik bir durumdur. Bu durumda öğrencilerin daha başarılı olabilmeleri için ders çalışmalarının yanı sıra sınav stresi, motivasyon elde etme ve motivasyonu sürdürme, düzenli ve sistemli çalışma alışkanlığını kazanma, bellek kapasitesi doğrultusunda öğrenme  ve öğrendiklerini zihninde saklama, konsantre olabilme, özgüvenini güçlendirme, ve öğrenme ile ilgili olumsuz şartlanmaları ortadan kaldırma gibi sorunlarının da çözümlenmesi gerekmektedir. Eğer bireyler bu konuda uygun zihinsel  performansa ulaşırlarsa sınav öncesi daha rahat biçimde ders çalışabilir ve sınav esnasında da kendi psikolojilerini denetleyerek gösterebilecekleri en iyi performansı ortaya koyabilirler. Korku, kaygı ve stres belli bir düzeyin üzerine  çıktığında bireyler iyi bir zihinsel performans sergileyemez. İşte bu temelden hareketle eğer öğrenciler sınav öncesinde iyi bir performans göstererek ders çalışırlarsa sınav esnasında rahat, huzurlu ve sakin bir durumda kalabilmeyi öğrenirlerse varolan potansiyelini çok  daha  verimli kullanacağı  için  daha  başarılı olacaktır. Sınav  başarısının, okul başarısının artırılmasına  yönelik  olarak  uygulanan  hipnoz ve hipnoterapi  ile  şu  olumlu değişme  ve  iyileşmeler oluşmaktadır.

 

– kaygı ve stresin kontrol altına alınması
– Konsantrasyonu sağlama
– Dikkati yoğunlaştırma
– Motivasyon sağlama
– Öğrenmeyi engelleyen olumsuz yargıların ortadan kaldırılması
– Belleğin güçlendirilmesi
– Sınav esnasında oluşabilecek kaygıyı kontrol altında tutma
– Sınav öncesi verimli ders çalışma yollarını etkin şekilde kullanma
– Özgüvenin artırılması
– Sınavda zamanı verimli kullanma
 Kısacası Hipnoz ve Hipnoterapi ile ;
– Kaygı ve korkudan uzak ders çalışırsınız.
– Sınav esnasında konsantre olur. Zamanı etkin kullanır ve daha etkin bir sınav  süreci yaşarsınız.
– Motivasyonunuz artar ve disiplinli çalışırsınız.
– Sınavda maximum sonuç elde etmeniz için tüm potansiyelinizi değerlendirmiş olursunuz.


Uzm Psikolojik Danışman Şahin UÇAR  hızlı ve etkili sonuçlar veren EFT ve Hipnoterapi teknikleriyle sınav stresini kontrol altına alan teknikleri kullanarak etkili çözümler sunuyor. Grup ortamında Ortak iyileşme enerjisinin sorunu yaratan duyguları bir anda çözdüğü EFT yöntemiyle Gary Graig’in yüzlerce kişiyle yaptığı salon toplantılarında kanıtlanmıştır. Grup Hipnozu ise zaten uzun yıllardır değişik sorunlarda başarıyla uygulanan bir yöntemdir.

 

KONTENJAN
 —Kontenjanımız program için 10 kişi ile sınırlıdır. 
—Grup çalışmasına katılacakların  0224 222 2015 no’ lu telefondan randevu alması gerekmektedir. 

 

YER

Kuruçeşme Mah. Sakarya Cad. 113 /2  ( Altıparmak Burç sineması arkası 2. kat ) Osmangazi  BURSA

 

ÇALIŞMAYI YÜRÜTEN
—Uzm Psk Dnş Şahin UÇAR

   www.hipnozterapisi.com

    [email protected]

 

NOTLAR

       5 Seans uygulanacak program ücreti 500 ytl+ KDV dir

       Grup üyelerine özel hazırlanmış kendi kendine hipnoz CD si hediye edilecektir

Hakkında: sahinucar

İlginizi Çekebilir

Aşk Testi

Aşkıda derecelendirebilirmiyiz acaba. Peki bu neye göre belirlenir? Beraber olduğunuz eşiniz yada sevgiliniz sizi ne kadar sevdiğini ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir