Anasayfa / BEBEK BAKIMI / Şiddet içeren bilgisayar oyunları çocukların beyinlerini etkiliyor

Şiddet içeren bilgisayar oyunları çocukların beyinlerini etkiliyor

Çocuğunuza hediye olarak bilgisayar veya konsol oyunları almadan önce, beyin üzerinde araştırmalar yürüten uzmanların yayınladıkları son rapora bir göz atmanızda yarar var. Çocuklarınız odalarında , şiddet içeren video oyunlarıyla eğlenirken, bu oyunlar onların beyin hücrelerinin çalışma şeklini etkiliyor.

Dahası, yüksek teknolojinin kullanıldığı yöntemlerle yapılan beyin taramalarında, yıkıcı davranış bozuklukları sergileyen çocukların beyinlerinde yapısal değişikliklerin meydana geldiği teşhisi kondu. Indianapolis’te bulunan Indiana Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden radyoloji profesörü ve nöroradyoloji bölümü başkanı Vincent P. Mathews bu çocukların ‘hayvanlara karşı şiddet uyguladığını, eşyaları kırıp döktüğünü ya da öbür çocuklarla kavga ettiğini’ belirtiyor.

Bu çocukların beyinlerinde duyguları, itkileri ve dikkati denetleyen alandaki genel etkinlik oranı daha düşük çıktı. Mathews şiddet içeren video oyunlarına kendini fazlasıyla kaptıran çocuklarda bu etkinin çok daha belirgin olduğunu dile getiriyor. Normal çocukların beyin etkinliklerinde bile ‘televizyonda, filmlerde ve oyunlarda şiddet içeren görüntülere maruz kalmalarına’ bağlı olarak değişiklikler meydana geldiğini ekliyor.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Çocuğunuz küfür ediyorsa ne yapmalısınız ?

Arkadaşlarınız gelmiş. Güzelce çayınızı içiyorsunuz ki, çocuğunuz tüm sevimliliğiyle gelip bir iki küfür sözcüğünü birbiri ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir