Anasayfa / SANATÇI BiYOGRAFiLERi / Sıcak Havalarda Hamilelere Öneriler

Sıcak Havalarda Hamilelere Öneriler

Sıcak Havalarda Hamilelere Öneriler

Özwellikle Yaz ayları geldiğinde Gebe bayanlar zor günler geçiriyorlar.

Uzmanlar, gebe kadınları yaz aylarında sıvı/akışkan kullanımı, giyim kuşam, beslenme ve yapacakları spor dallarıyla alakadar durumda olan uyardı.

Yaz mevsimiyle yükselen gökyüzü sıcaklığı ve bir sürü yüksek nemin bu arada tesirli olduğu bölgelerde, bilhassa hamileliğinin ileri dönemlerinde bulunan ana adaylarında gün zaman fazla sıcağa bağımlı sıkıntı içinde bulunabileceği belirtildi. Gebelikte ortaya iştirak eden bu sıkıntıları minimuma indirgemek amaçlı bir takım konulara dikkat etmek ve önlem almak gerekmektedir.

“BOL BOL SIVI TÜKETİN”

Cildinizin Bakımını Çikolata ile Yapın

Sezaryen, kürtaj ve gebelerle alakadar durumda olan çeşitli konuların gündemde olduğu bu ısısı bir sürü yüksek günlerde gebelerin bol bol sıvı/akışkan tüketmesini öneren yöneticiler, huzurlu ve sağlıklı bir doğum amaçlı gebelerin dikkat ve önerilere dikkate alması öneri edildi. Hamilelik sırasında az sıvı/akışkan alımı ve terlemeyle bedendeki sıvı/akışkan kaybı rahimde kasılmalara buna bağlı olarak yüksek hızda doğum sancılarına neden olabildiğini vurgulayan Yalçın Fayda “Gebelerin gün bünyesinde asgari 10 bardak su tüketmesi gerekir.

Sıvı alırken dikkat edilmesi lüzumlu durumda olan konu, sık idrara çıkarttığı amaçlı bedende sıvı/akışkan kaybına yol açan kahve, çay ve kola bunun için benzer kafein içerir içeceklerden uzak durulmalıdır. İçerdiği tuzlar amacıyla bedende şişliği artırabileceğinden gazlı soda türü içeceklerden kaçınılmalıdır.

Su, kıtır meyve suları, nane, limon aromalı içecekler, bitki çayları, ayran sıvı/akışkan gereksinimini karşılamak amaçlı seçim edilmelidir. Bu Sırada güneş ışığını yansıtan açık rengarenk kıyafetlerin seçilmesi öneri ediyoruz. Koyu renkler ısının bu arada bir sürü hissedilmesine sebep olur. Pamuk, keten bunun için benzer naturel kumaşlardan yapılmış genişçe ve huzurlu elbiseler terlemeyi önlediği bunun için benzer tavır serbestliği de olanağı sağlar ” dedi.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Ebru Polat Kimdir

Düzgün fiziği ve güzelliğiyle tanınan Ebru Polat gerçek mesleği avukat olduğunu biliyormuydunuz. Doğu Akdeniz Hukuk ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir