Anasayfa / VÜCUT BAKIMI / Selülitten Kurtulmak için

Selülitten Kurtulmak için

Sağlıklı beslenme,bizlere selülitsiz bir yaşamın anahtarını sunuyor
Ciltteki portakal görünümü diye tarif edebileceğimiz selülit,kadınlar arasında çok yaygın .Hareketten uzak bir yaşam tarzı,kan dolaşımızı zayıflatıyor.Bunun sonucunda da cilt altındaki dokunun yapısı bozuluyor ve selülit ortaya çıkıyor.
Ama çözümü var:Bakım kremlerine ek olarak masaj,sporve dengeli beslenmeyle bu sorun dan kurtulabilirsiniz.

 

Selülit giderici kremle bakım
Selülit giderici kremler,yağ hücrelerinin parçalanmasını hızlandırıyor.Selülitin önleyici kremiseçerken,içriğinde kafein bulunmasına dikkat etmelisiniz.Çünkü kafein ,cildin dolaşım sistemini daha kolay harekete geçiriyor.

C vitamininden destek
Bağışıklık sistemi için önemli birkaynak olan C vitamini,ciltteki bağdokuyu yapılandırıyor ve biriken yağların parçalanmasınısağlıyor.Bunun için günde iki bardak taze sıkılmış portakal suyu içebilir ya da 500mg lık C vitamini kapsülü alabilirsiniz.

Çikolatasız yapamayanlar
Çikolatadan vazgeçemeyenler,bitter çikolataları tercih edebilirler.Çünkü biter çikolatanın içinde yoğun olarak bulunan kakao,cilt altındaki bağdokuyu güçlendirici etkiye sahip maddeler içeriyor.

Bol sıvı tüketin
Bol su içerek cildinizi temizleyebilirsiniz.Siğara ve alkolden kesinlikle uzak durmalısınız.Çünkü alkol ,kanda yağa dönüşüyor ve vücuttan birikme yapıyor.Yeşil çay ve ısırgan otu çayı ile maydanoz suyu da selülitleri azaltıcı etkiye sahip.

Masajla canlılık
Banyo  sırasında ellerinizle ya da masaj eldiveniyle selülitin yoğun olarak toplandığı bölgelere,aşağıdan yukarıya,yani kanın kalbe dönmesine destek verecek şekilde dairesel masaj yapın.Sıcak ve soğuk suyu dönüşümlü olarak bu bölgelere tutmak da kan dolaşımına katkı sağlar.Bu,vücudunuzu sıkılaştıracaktır.

Çimdik yöntemi
Cildiniz kuruyken ,selülitin yoğun olarak biriktiği bölgeleri,fazla canınızı yakmadan,cildiniz kızarana kadar hafif hafif çimdikleyin.Bu işlem kan dolaşımınızıhızlandırıyor.Ancak,etkili olabilmesi için her gün düzenli olarak yapılması gerekiyor.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

ZAMANIN MODASI:ESKİMEK

Dışarı çıkılacağı zaman hemen  bir jean ve üzerine tişört giyinip atarız kendimizi sokağa.Ne kadar da ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir