Anasayfa / VÜCUT BAKIMI / Selülitsiz bir yaza merhaba deyin

Selülitsiz bir yaza merhaba deyin

selulit-nedirSelülitlerden tamamen ve sonsuza kadar kurtulmak mümkün olmayabilir ama azalmalarını sağlayabilirsiniz. Üstelik fazladan para harcamadan.
Yaz gelince, kışın kapamaya alıştığımız tüm vücut kusurları da ortaya çıkmaya başlıyor. Bu kusurlardan bir tanesi de selülit. Ama umutsuzluğa kapılmayın. Bacaklarınız mükemmel görünmeyebilir ama durumu kurtarmak mümkün. Üstelik de ilaç yutmadan ve pahalı kremlere para dökmeden.

Eğer düzgün beslenirseniz ve düzenli egzersiz yaparsanız, selülitin azalması son derece yüksek bir ihtimaldir. Popo ve üst bacaklar, en çok yağ hücresi bulunduran bölgeler olduklarında, selülitin bu bölgelerde azalması daha uzun bir zaman alır. Bu noktada sabır ve sebat anahtar kelimelerdir.  kadinsak.com

Popo, basen ve üst bacakları çalıştırmayı hedefleyen egzersizlerle, bu bölgelerdeki kas dokusunu artırabilir ve selülitin azalmasını sağlayabilirsiniz.

En iyi egzersizler
Selülitten kurtulmaya karar verdiyseniz, bu amaca en uygun egzersizler bisiklet, merdiven cihazı ve koşudur. Bunun yanı sıra, vücudun alt kısımlarını çalıştıran hareketler de bu bölgeleri iyice çalıştırmanızı sağlar.   kadın

Haftada üç veya dört kez popo, basen ve üst bacak gibi bölgelerinizi çalıştırarak, bu bölgelere giden kan akışını canlandırabilir, kaslarınızı ısıtıp vücudun fazla yağdan daha etkili bir şekilde kurtulmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu kasları, günlük yaşamınızda da olabildiğince kullanmaya çalışın. Mesela asansör yerine merdivenleri tercih edin, yürümek için en ufak fırsatları bile değerlendirin.

Bu arada su içmeyi de ihmal etmeyin. Çünkü vücudu susuz bırakmayarak böbrek ve karaciğerinizin işlevlerini tam olarak yerine getirmelerini sağlarsınız. Bu da vücudun yağ yakma mekanizmasını ayakta tutar. Ayrıca araştırmalar, insanların susuzluğu açlıkla karıştırdığını gösteriyor. Çünkü ne kadar az sıvı tüketirseniz, o kadar çok yemeniz de muhtemeldir. Bu nedenle bir şişe suyu mutlaka yakınınızda bulundurun ve için.
Bazı yağ karışımlarının sıkılaştırma ve toksinleri atma gibi özellikleri vardır. Bu nedenle bunlardan faydalanmayı deneyebilirsiniz. Örneğin 10 damla ardıç yağını, 5 damla mandalina, 5 damla rezene, 118 ml üzüm çekirdeği ve 1 çay kaşığı buğday tohumu yağıyla karıştırıp kullanabilirsiniz. Ardıç, vücuttaki su tutulmasına iyi gelirken, mandalina yağının da tonik etkisi vardır.

Bu karışımdan bir çorbakaşığı kadarını, akşam ılık banyo suyunuza ekleyerek yatmadan önce poponuzu, üst bacaklarınızı ve basenlerinizi bu yağla ovun. Bunu her gün uygulayın. Dolaşımı güçlendirmek için aşağıdan yukarı dairesel hareketlerle vücudunuzu ovun ve toksinleri lenf bezlerine itmeye çalışın.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

ZAMANIN MODASI:ESKİMEK

Dışarı çıkılacağı zaman hemen  bir jean ve üzerine tişört giyinip atarız kendimizi sokağa.Ne kadar da ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir