Anasayfa / CiLT BAKIMI / Sarışınlara Uygun Makyaj Önerileri

Sarışınlara Uygun Makyaj Önerileri

Genellikle bebeksi ve pürüzsüz bir cilde sahip olan sarışınlar antialerjik ürünlerle makyaj yapmalı ve pastel tonları seçmelidir. Özellikle makyaj malzemelerini şeçerken kaltieli ürünleri seçmeli, sarışın ciltler daha hassas olduğu için leke sivilce vs. sağlık sorunlarına yol açılmamalıdır. Fondöteni seçerken de dikkatli olmak gerekir; sarışınlar genelde tenlerinden bir ton daha koyu olan krem fondöteni tercih etmelidirler.

Açık renk saçlı beyaz tenliler daima hassas bir cilde sahip olurlar. Bu nedenle makyaja başlamadan önce nemlendirici bir krem dairesel hareketlerle yüze boyuna ve dekolteye iyice yedirilmelidir.
Kaşların altına ise kontrast yaratmak ve gözlere derin bir anlam katmak için koyu renk bir far sürülür. Bu işlem yüzün ortasından şakaklara kadar devam ettirilir.

Kirpiklerin üzerine açık renk bir göz farı sürülmeli bu işlem iki göz üzerinde de eşit miktarlarda uygulanmalıdır
Açık renk ve seyrek kirpikliler mutlaka göz kalemine gereksinim duyarlar. Alta ve üste çekilen göz kalemi ile kirpikler daha sık görünürler. Bakışları anlamlı kılmak için yüze yumuşak bir görünüm veren ince bir göz fırçasıyla kaşlar belirginleştirilir.
Yanaklar ve dudaklar yüze yumuşak bir görünüm veren göz farıyla uyumlu bir allık ve rujla renklendirilmelidir.

Gündüz Makyajı Bakımlılık esas alınarak sade bir makyaj yapılmalı. Cilde önce hafif bir fondöten uygulanarak ardından mat bir pudra tüm yüze dudaklar ve gözkapakları da dahil olmak üzere uygulanmalıdır. Pudralamak için çok yumuşak bir kadife kullanın. Gün ortasında yineleyebilmek için çantanızda yumuşacık bir pudra ponponu bulundurmakta fayda var. Allık da elmacık kemiklerine ve çok hafif olarak yumuşak bir allık fırçasıyla burun alın çene kısımlarına da biraz renk vererek uygulanmalıdır.

Gece Makyajı Sarışınlar gece makyajı için gözlerini gündüz makyajında olduğu gibi bırakabilirler fakat arzuya göre tonlar koyulaştırılabilir.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Akne tedavisinde çeşitli yöntemler

Acne çirkin olabilir ve utanç verici, ama tedavi edilebilir ve etkilerini minimize edilebilir. Doğal akne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir