Anasayfa / BİTKİLERLE TEDAVİ / Sarımsak Suyu Faydası

Sarımsak Suyu Faydası

Sarımsak Suyu Faydası
Birçok birey kokusu sebebinden sarımsak yiyecek istemez . Sarımsak yeyince ağız kokusu oluşur ve bu koku öbür vatandaşları huzursuz eder . Dişleri fırçalamak da kokuyu engellemez . İşte bu nedenden nazaran sarımsak yiyecek mahaline sarımsak suyu kullanılabilir . Bununla Birlikte sarımsak suyu sıhhat tarafından da çok yararlıdır , pekçok rahatsızlık amaçlı şifa kaynağıdır
Sarımsak Suyunun Yararları Nelerdir?
Astım , soluk darlığı benzeri şikayetleriniz mi var? Bu şifalı bitkinin suyu ile astıma karşın şifa inceleyebilirsiniz . Astım rahatsızlığı amaçlı bir bardak su içerisine 2 yiyecek kaşığı bal ve 10 damla sarımsak suyu damlatın . İyice karıştırın ve bu karışımı amaçlı . Astım rahatsızlığına bu karışımın iyi geldiğini farklılık edeceksiniz .
Kış ayları geldi . Grip , nezle ve boğaz ağrısı benzeri rahatsızlıklar herkesin derdi olmaya başladı . Boğaz ağrısına karşın da sarımsak suyu ile şifa inceleyebilirsiniz . Ilık su ile bir miktar sarımsak suyunu karıştırın ve yutmadan gargara yapın . Boğaz ağrılarınız her geçen gün iyileşecek , şifa bulacaksınız .
Öksürük amaçlı de bu şifalı bitkinin suyu kullanılabilir ve öksürüğe karşın fayda sağlanabilir . Bununla Birlikte ilgisiz algınlığına karşın da savunma olanağı sağlar .
Sivilce ve akne şikayetleriniz varsa yine bu şifalı bitkinin suyunu kullanabilirsiniz . Sivilcelere uygulandığında sivilceleri yok eder .
Böcek sokması halinde haşere sokan bölgedeki ağrının azaltılması amaçlı de kullanılabilir . Bunun amaçlı haşere sokan bölgeye azıcık dökün ve masaj yapın .
Kolesterolü tertip etmeye destek eder .
Bağırsaklara karşın da faydalı bir içecektir .
Vücuttaki zarar veren maddelerin , toksin maddelerin vücuttan atılmasına destek eder .
Kalp krizi rizikonunu azaltır ve kalp krizi geçirmeye yol açacak hastalıklara yakalanma rizikonunu de en aza indirir .
Damar sertliğini azaltır . Damar tıkanıklığına iyi ciro .
İdrar söktürücü özelliği vardır . Bedendeki ödemin ve şişkinliğin atılmasına destek eder .
Saç kıran hastalığına karşın savunma olanağı sağlar .
Yüksek tansiyonu düşürücü etkiyi vardır .
Doğal bir antibiyotik meydana gelen sarımsak bununla birlikte bağışıklık sistemini güçlendirir .
Birçok kanser türüne karşın savunma olanağı sağlar , bilhassa kolon ve mide kanseri türlerine karşın koruyucudur .
Felç geçirme rizikonunu azaltır .
Akciğer sıhhatini korumaktadır .
Sarımsak Suyu Saç Çıkarır Mı?
Uzun yıllardır sarımsağın saç amaçlı kullanıldığı bilinmektedir . Sarımsağın saç köklerini kuvvetlendirerek saç sunmaya destekçi meydana geldiği , saçların uzamasını hızlandırdığı , saç köklerini güçlendirerek saç dökülmesini azalttığı yapılmış olan pekçok denetim sonucu olarak meydana çıkmıştır . Sarımsak suyu faydalanılarak saç dökülmesi engellenebilir . Bunun amaçlı saçların döküldüğü bölümlere bir pamuk yardımıyla sarımsak suyu sürebilirsiniz . Gün Içerisinde 2 defa uygulanabilir . Tek sarımsak suyunun gözlere kaçmamasına uyarı edilmelidir , gözlerle temas ettirilmemelidir .
Sarımsak Suyu Kulak Ağrısına İyi Ciro Mi?
Kulak ağrısı bazı vaziyetlerde kulak irini amacıyla oluşabilir . Kulaktaki iltihabın iyileşmesi ile de ağrı ağır ağır azalır . Kulak ağrısı amaçlı sarımsak suyu kullanılabilir . 2 tane sarımsak dişleri soyularak ezilir ve çıkan suyu kulağa 2 veya üç damla olarak damlatılır . Her Geçen Gün irin kuruduğu amaçlı ağrı da hafifleyecektir .

Sarımsak Suyu Ne Türlü Yapılır?
Bir başı sarımsaktaki bütün sarımsak dişleri alınır , kabukları soyulur ve yıkanır . Yıkanan sarımsaklar sarımsak eziciye koyulur ve püre haline gelene civarı ezilir . Bir kasenin içerisine süzgeçten geçirir şekilde sıkılarak suyu çıkarılır . Çıkan bu suya bir işte 2 bardak içme suyu ilave edilir . Sarımsak suyu böyle tüketilebilir .

Sarımsak Suyunun Hemen Yan Tesirleri Nelerdir?
Sarımsak suyunun ten ile teması bazı vaziyetlerde cildi yakarak tahriş edebilir . Bu yüzden ten üstünde kocaman bir bölgeye uygulamadan öncesinde minik bir alanda deneyin . Bununla Birlikte sürdükten ardından uzunca zaman yıkamazsanız da yakıcı olabilmektedir . Bu yüzden sarımsak suyunu cilde sürdükten ardından çok bekletmeden yıkayın . Bazı kişilerde başı dönmesine sebep olabilmektedir . Bununla Birlikte kan inceltici ilaçlar kullanan fertler kesinlikle doktorlarına danışarak sarımsak suyu kullanmalıdır .

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Elma sirkesinin faydaları

Elma sirkesinin bilmediğiniz bir çok faydası var. Her yerden çok ucuza temin edebileceğiniz bu sirke ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir