Anasayfa / YEMEK TARiFLERi / Salatalık turşusu tarifi

Salatalık turşusu tarifi

Malum sonbahar geldi  havalar serinledi. Evde çıtır salatalık turşumuzu hazırlamak için tam zamanı dedik ve doğru pazarın yolunu tuttuk. Ben ilk etapta yemek için daha uygun olan büyüklerden aldım. Büyükler biraz fazla su çektiği için uzun süre sertliğini korumuyor. Daha sonra uzun süre beklemesi için serçe parmak büyüklüğündeki kornişon turşusu kullanacağım. tarife başlayalım.

Geleliim Tarifi Vermeye

Benim kavanozlarım 3 kg lık 2 adet. Bunun için yaklaşık 4 kg salatalık aldım.
Önce lavaboda ovarak güzelce yıkadım. Bir  büyük kavanoz için yaklaşık 15 diş gibi sarımsak koydum. aramo tad vermesi için maydanoz saplarını kullanıyorum. tercihe göre değerlendirebilirsiniz. Kordişonları kavanoza sizdim aralara sarımsak serpiştirdim. 3 kg kavanoz için 3 kaşık tuz, 3 tatlı kaşığı şeker, 2 su bardağı sirke, 15 diş sarımsak, 1 tatlık kaşığı kaya tuzu koydum.

Daha sonra sıcak su ısıtarak kavanozlara sıcak şekilde dökerek ağızlarını kapattım. siz bir kiloluk kavanozlara yaparsanız bunun üçte biri oranda malzeme koyacaksınız. Kapakları sıkan kavanoz ise, ters çevirip bekletin, vakumlama yapsın. Afiyet olsun.

kornişon turşusu
salatalık turşusu
salatalık turşusu
salatalık turşu tartifi

salatalık turşusu kornişon turşusu

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Süt Helvası Tarifi

Bu gün Bursa’nın düğünlerde en sık yapılan tatlısı Süt Helvası tarifini vereceğiz. Tatlı 6 kişilik ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir