Anasayfa / KİLO VERME ZAYIFLAMA / Sahte kilolardan kurtulmanın 7 yolu

Sahte kilolardan kurtulmanın 7 yolu

Vücudunuzun fazla yağlı olmadığını düşünüyor ama tartıya çıktığınızda kilonuzun fazla olduğunu görüyorsanız, ‘sahte kilo’lardan muzdarip olabilirsiniz.

egzersiz-kilo-guzelFazla kilo, her zaman vücudunuzda yağ fazlası olduğunu göstermez. Bazı yiyeceklere karşı vücudun geliştirdiği aşırı hassasiyet, ya da adet gibi durumlar nedeniyle oluşan şişme ve vücudun su tutması, bu ‘sahte yağ’ görünümüne sebep olur. Aslında vücuttan en kolay atılan kilolar da bunlardır. Aynı nedenden dolayı, diyet başlangıcında daha kolay kilo verirsiniz.

İşte bu kilolardan kurtulmak için bazı öneriler… Yalnız bu önerilerin, herkes için geçerli olmak zorunda olmadığını unutmayın; çünkü, herkesin bünyesi aynı besinlere karşı hassasiyet göstermez.

Buğday ürünlerini kesin
İnsanlara böyle bir tavsiye verdiğinizde iki şeyle karşılaşıyorsunuz: Diyetisyenler hemen beslenme piramidinden sapmakla suçluyorlar sizi. Ayrıca bunun sağlıksız ve çılgınca bir öneri olduğunu söylüyorlar. Diğer tepki ise, bu önerinin tüm hayatlarını değiştirdiğini söyleyen insanlardan geliyor. Buğday aslında en allerjik 7 besin maddesinden biridir ve sayısız kişinin de buğdaya karşı hassasiyeti vardır. Bu nedenle buğday tüketimine son vermek, bazıları için yararlı olabilir.  kadinsak.com

Süt ürünlerini listeden çıkarın
Özellikle de inek sütünü. İlginçtir ki, hem bol proteinli beslenme şeklini savunanlar, hem de radikal veganlar bunda birleşiyor. Nedenleri ise farklı farklı. Süt derken bahsedilen, hiçbir işlemden geçirilmemiş sütün ilk hali değil. Ancak sütü inekten geldiği haliyle bulmak neredeyse imkansız. Bahsedilen süt, market raflarında gördüğümüz sütler. Evet kemik erimesine karşı süt önemli bir silah ama tek kalsiyum kaynağı da o değil. Ayrıca bu öneri her süt ürünü için de geçerli değil. Mesela yoğurt yemekte bir sakınca yok.

Şeker tüketmeyin
İşte bu, uygulanması zor önerilerden biri ama aynı zamanda uygulandığında da, sonucunu en verimli bir şekilde aldığınız bir öneri.

Sebze ve meyve ‘orucu’nu deneyin
Üç gün boyunca, zengin bir karışımdan oluşan sebze çorbası, az şeker ve bol lif içeren meyveler (çilek, böğürtlen, ahududu, dut gibi orman meyvaları) ve az miktarda zeytinyağıyla çeşnilendireceğiniz günlük 3 porsiyon çiğ sebzeden oluşan bir diyet yapın. Bu diyet, sindirim sisteminizi toksinlerden ve aşırı yükten kurtaracaktır. kadınlar

Alkolden uzak durun
Alkolün bol kalori içerdiğini bilmeyen yoktur herhalde. Öyle ki, bol şeker içeren alkoldeki kaloriler boş kaloridir. Yani vücudunuzda fazlalık yaratır ama size hiçbir yarar sağlamaz.

Kalori saymayı deneyin. Sadece bir süre için, strateji geliştirmek açısından…
Kalori her ne kadar diyetteki en önemli şey olmasa da, genelde genelde giren ve çıkan enerji konusunu göz önüne aldığımızda, gene de önemli olduğunu söyleyebiliriz. Araştırmalara bakılacak olursa, özellikle de fazla kilolu kişiler, aldıkları kaloriye dikkat etmiyorlar. Hatta doğru beslenmeyi öğrenenler bile, bazen ‘doğru’ besinleri yediklerini düşünüp, bunlardan sınırsızca yiyebilecekleri tuzağına düşüyorlar. Oysa ne yediğiniz kadar, ne miktarda yediğiniz de önemlidir.

Beslenme şeklinizi değiştirin
Eğer normalde bol proteinli besinler tüketiyorsanız, birkaç gün vejetaryen beslenin. Eğerr vejetaryen besleniyorsanız, birkaç gün için proteini artırın. Bzen bu türden değişiklikler, kilonuzda oynamalar yaratmak adına başarılı olabilir, çünkü sürekli aynı şekilde beslenirseniz, farkında olmadığınız, bazı besinlere karşı olan duyarlılığınız saklı kalmaya devam eder.

Daha önce de belirttiğim gibi, bunlar sadece bazı öneriler. Uygulanması zorunlu değil. Ayrıca uygulasanız bile, hepsini birden uygulamak zorunda değilsiniz. Zaten herkesin hassasiyeti farklı olduğundan, her öneri herkese aynı yararı sağlayacaktır. Ancak diyetinizde belli bir noktaya geldiyeseniz ve tartının ibresi daha fazla düşmüyorsa, ya da değişikliğe ihtiyacınız varsa, bu önerileri deneyebilirsiniz.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Bebeğinizin Gelişimi Boy Ve Kilo Artışları

Ağırlık: Yeni doğan çocuklarda, üç-beş gün içinde , normal koşullarda doğum kilosunun % 10’unu vermekte. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir