Anasayfa / SAĞLIĞIMIZ / Sağlıklı bir kadın olmak için

Sağlıklı bir kadın olmak için

vejetaryanHer yaşta sağlıklı kalma bir beslenme ile dengeli beslenme, uygun kilo korurken, ve fiziksel sağlık ve düzenli bir program başlıyor. 1996 yılında Harvard Merkezi Kanserden Korunmak için bir rapor, tüm kanser riski% 50, düşük-yağ, yüksek lif ve çok az veya hiç kırmızı etin yanı sıra aracılığıyla içeren bir diyet olarak izleyerek indirilecek sonucuna arttı egzersiz, sınırlayacak alkol kullanımı, sigara ve bırakıyorum. Düzenli egzersiz ve kalp-sağlıklı beslenme de önemli kalp hastalığı kadın riski azaltabilir.

Bir kadının yapabileceği en önemli şey en iyi sağlık bakımı, 18 yaşından başlayarak ya da cinsel açıdan aktif genç ve bütün kadınlar için bir chek-up dahil yıllık fiziksel muayene için jinekolog ziyaret edecek . The Pap karalama ve boyun kanseri oranı önemli bir düşüşe yol açmıştır kanseri için tek tarama aracıdır. Bu yaş kadınlar hakkında yıllık mammograms başlayacak tartışma ise, kırk ve elli bir yaş Ancak bu genellikle bazen arasında. Meme kendini hemen kız başlayacak sınav ergenlik böylece zaman kız bir alışkanlık haline gelir ulaşmak olgunluğa ulaşır
25 64 Kadınlar her yıl olduğu boy, kilo, kan basıncı yer ve temel ekranlarında olması gereken tüm kadınların 50 yaşından sonra kolorektal kanser için test edilmelidir.
Ipuçları Sağlıklı Yaşam Uygulama
güvenli seks için her zaman prezervatif kullanarak, eğer sen uzun vadeli bir monogamous ilişki cinsel yolla bulaşan hastalıklar boyun kanseri (en yaygın nedeni) ve diğer HPV önlemek için. Kalsiyum her yaştaki kadınlar için önemlidir – son çalışmalar tüm PMS ve yüzde 50 kadar engel olabilir ki kalsiyum ek öneririz spazmı gibi belirtiler ve günlük kalsiyum ek menopoz sonrası osteoporoz önlenmesi kritik bir faktördür. Folik asit ek anlamlı ve doğum hata riskini azaltır kadınların gebelik dikkate alarak kullanılmalıdır. E vitamini günde 400-800 mg önerilir menopausal kadın sıcak yanıp söner ve gece terleme azaltmak, yardım ve kardiyovasküler ve bağışıklık sistemlerinin korunmasına yardımcı olur. Eğer -! Stres çıkmak duman birçok hastalıkların önemli bir rol oynuyor ve stres azaltmak için yaşam için yıl ekleyebilirsiniz yollarını bulmak. önemi kadınlar için Hormonal denge artmaktadır otuz bir yaşından sonra ve kullanımını gerektirebilir üzerinden en sayacı veya reçete hormon yerine koyma tedavisi.
Düzenli ve sağlıklı bir ağız bakımı çok güzel bir gülümseme için diş hekimi ziyaret edin. Günlük egzersiz programı içine dahil etmenin yollarını bulun. Eğer bir spor salonu için zaman yok – dolaşmak veya asansör, bahçe veya yapmak yerine merdivenleri almak avlusunda eser, kapıyı, EKT uzak parki araba. İçecek sekiz, en az, su sekiz ons camlar için günlük vücudun floş safsızlıklardan yardım ve bakımını düzgün hidrasyon. Daima ve güneş losyonu kullanın ya da bir şapka takmak zaman güneşte olabilir ileride cilt kanseri cildinizi korumak için. diyet, egzersiz için doktorun tavsiyelerine uyun, beslenme, de rutin önleyici sağlık hizmetleri için yaptığı öneriler gibi.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

mediglobaltour

Yurtdışından Türkiye’ye sağlık turizmi! Mediglobaltour

  Almanya Dortmund merkezli kurulan Mediglobaltour şirketi, Nermin Duman önderliğinde 3 yıl önce faaliyete geçmiştir. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir