Anasayfa / SAÇ BAKIMI / Saçlarım neden dökülüyor?

Saçlarım neden dökülüyor?


Saçlarım neden dökülüyor?
Saçlarınız dökülmeye başladıysa aman dikkat! Bunun Için sağlığınız konusunda mühim farklılıklar ne sebeple oluyor olabilmektedir . .

Hızlı kilo kaybetmek saçların dökülmesine ne sebeple olmakta

Kullandığınız ilaçlardan beslenme alışkanlıklarınıza civarı bir bir sürü faktör saçlarınızın dökülmesine ne sebeple olabilmektedir .

Saç dökülmelerinin yaygın nedenleri aralarında kan sulandırıcı , tansiyon düşürücü , guatr ilaçları ve lipid düşürücülerin de aralarında yeraldığı ilaçların dışında kemoterapi ve radyasyon benzeri kimyasal maddelere maruz kalmak yer almaktadır .

Sıkı diyetler , hormonal sebepler ve çabuk kilo kaybetmek benzeri beslenme etmenleri , gebelik , ateşli hastalıklarve anemi de saç dökülmelerinde gösterişli olmaktadır . Vitamin ve özellikle çinko ve selenyum benzeri mineral eksiklikleri , yaşlılık , tiroid ve bağışıklık sistemi hastalıkları , yaygın ya da bölgesel deri hastalıkları , ruhsal ya da fizyolojik baskı benzeri sebepler de saç dökülmelerine sokak açıyor . ”

Saçı altını çizen yıkamak gerçek değil

Saçınızın dökülmesini engellemek amaçlı döneminden önce bunun için sebep meydana gelen hastalıkların iyileştirme edilmesi gerekir .

Bunun dışında beslenme alışkanlıklarına , özellikle proteinden zengin , karbonhidrattan fukara beslenmeye , yeşil sebze , süt , yumurta , baklagiller tüketimine uyarı edilmeli .

Saçınıza olası olduğu civarı jöle , boya , fön benzeri fizyolojik ve kimyasal uygulamalar yapmayın . Yazın güneş ve deniz suyunun meydana getirdiği kuruluğa , kışın ise soğuğa karşın gereken önlemleri alın .

Saçı altını çizen yıkamak gerçek değil . İki üç günde bir PH değeri 5 , 5 meydana gelen şampuanlar ile yıkamak yeterince . Saçı sık sık yıkamak saçın yağ dengesini bozar . Şayet bu hususlara uyarı edilirse esasen saç dökülmesi de en üye indirilir . ”

Sağlıklı saçlara sahip olmak amaçlı deniz mahsulleri tüketin

Saç dökülmesinin en mühim sebeplerinden birisi dengesiz beslenmektir .

Sağlıklı saçlara sahip olmak amaçlı öncelikle;

* Folik asit ( yeşil yapraklı sebzeler , mısır ve mercimek ) ,

* B12 vitamini ( karaciğer , börek benzeri sakatatlar , deniz ürünleri ve süt ) ,

* Bakır ( lahana , karnabahar ve öbür yeşil yapraklı sezeler )

* Yeterince protein ve çinko ( özellikle yumurta , deniz ürünleri , fasulye , ceviz ve süt ) ,

* Selenyum ( deniz ürünleri , soğan , sarımsak ) benzeri vitamin ve minerallerin yeterince düzeyde almaya uyarı eetmeniz gerekmektedir .

Ayrıca saç sağlığınız amaçlı sigarayı bırakmak da önem taşıyor .

Sanılanın aksine saçların gürleşmesi amaçlı saçları az kestirmenin doğrudan bir bağlantısı bulunmuyor . Yalnızca saçların uzamasıyla saç telleri daha kırılgan bir duruma geliyor .

Saç bu kırılmaların temizlenmesi ile daha pratik uzuyor ve daha işlek duruma gelebiliyor .

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Saç Kırıklarının Nedenleri

Bu makalede saç kırıklarının önlenmesi amaçlı saç türünüze yönelik 2 metot bulunuyor Sıcak Yağ Bakımı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir