Anasayfa / SAÇ BAKIMI / Saç neden beyazlar

Saç neden beyazlar

Saç beyazlamasının nedenleri kişinin yaşam şartlarına ve genlerine göre değişiklik gösterir. Özellikle ailesinde saçı beyaz çok insan varsa, bu kendisi içinde kaçınılmaz sonlardan birtanesidir. Aslında erkekler içinde beyaz saçmı yoksa kellikmi diye soravak olursak , hiç olmazssa beyazı boyama şamnsınız var diyen çok kişi olacağını düşünüyorum.

saçlar niçin beyazlar?

Saç beyazlaması nedenleri arasında erken yaşlarda kullanılmaya başlayan saç boyalarının da etken olabileceği söyleniyor olsa da saç boyama malzemelerinde artık bitkisel içerikli olan boyalar tercih edilmekte ve onlar saç boya işlemi sırasında kullanılmaktadır. Saç beyazlamasının en önemli sebeplerin birisi de yaşanılan stresli ve üzüntülü dönemlerdir. Böyle dönemlerde kişilerde aniden bir saç beyazlaması yaşanabilmektedir.

Bir gecede saçı beyazladı diye konuşulan kişileri herhalde yaşamınızda duymuşunuzdur. Bu söylem saçma gelse de genellikle değildir üzüntülü ve stresli bir yaşam kişinin saçının beyazlamasına etken oluşturabilmektedir. Saçın içinde bulunan renk pigmentlerinin bozulması ile saçlarımızda beyazlamanın başlangıcı oluşmaktadır. Saçların beyazlaması genellikle 30’lu yaşlarda başlamaktadır. Fakat günümüzde artık yoğun ve stresli ortamlarda yaşanıldığından dolayı kişilerin hormon seviyelerinde artış yaşanmakta bu da vücudun tepkisi olarak saçların beyazlamasına sebebiyet vermektedir.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Saç Kırıklarının Nedenleri

Bu makalede saç kırıklarının önlenmesi amaçlı saç türünüze yönelik 2 metot bulunuyor Sıcak Yağ Bakımı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir