Anasayfa / SAÇ BAKIMI / Saç ekimi operasyonlarının ücretleri

Saç ekimi operasyonlarının ücretleri

sac-ekim

Her işin bir maliyeti olduğunu düşünürsek bu durum saç ekimi operasyonları için de geçerlidir. Gelişen teknoloji hayatımızı kolaylaştırmak adına bazı yenilikleri bize sunarken, bu gelişmeleri yaşamımıza uyarlamamızın elbette ki bir bedeli daha doğrusu maliyeti var.

Saç ekimi operasyonlarının nasıl gerçekleştiği, hangi tekniklerin kullanıldığı, bu tekniklerin avantajları, dezavantajları, sağlık konusundaki yararları zararları gibi merak edilen birçok sorudan sonra bir diğer merak edilen husussa, bu operasyonun ücretleri oluyor. Her ne kadar ücret, uzmanlar, kullanılan teknikler ya da bu operasyonu yaptırdığınız hastaneden hastaneye değişse de biz bunun maliyetini etkileyen durumları ve ücretlendirme yapılırken üç aşağı beş yukarı değişen durumları bir inceleyelim.

Öncelikle fiyatlar için genel olarak her yerde geçerli bir durum söz konusudur. Saç ekimi konusunda ücretlendirme, ekilen birim saç teli üzerinden yapılır. Size hoş ve doğal bir görünüm için gerekli olan saç teli sayısını doktorunuz belirleyecektir lakin ücret açısından pahalıya kaçıp da bütçenizi zorlamak istemiyorsanız bu sayıyı azaltmanız tabi ki mümkün. Azaltmanızın yanı sıra çoğaltmanız da mümkün. Ama hoş bir görünüm kazanmak isteyip sonrasında hayal kırıklığı yaşamamak için doktorunuzun size belirlediği sayıyı uygulatmakta fayda vardır.

                Saç ekimi operasyonunda kullanılan teknikler de maliyeti etkileyen önemli etkenlerdir. Örneğin; ekim için ense kısmından bir deri parçasının kesilip, köklerin oradan nakil edildiği fut tekniği, saç köklerinin kesim olmadan, enseden ya da uygun olan herhangi bir bölgeden alınıp teker teker ekildiği fue tekniğine göre daha ucuzdur. Lakin takdir edersiniz ki bu ucuzluk ya da pahalılık tekniklerin kendi aralarındaki avantajlara ve dezavantajlara göre değişmektedir.

Fiyatı etkileyen bir diğer unsur saç ekimi operasyonunda tercih ettiğiniz hastane ve ameliyatınızda ilgili kişilerin sayısıdır. Seçilen hastaneye göre saç ekimi fiyatları değişir. Ameliyattaki kişi sayısı da saç ekimindeki işlemler fazla olduğundan ne kadar çok uzman varsa işler kolaylaştığından dolayı fiyatta bir eksilme söz konusu olacaktır, ama uzman sayısı az olduğunda yapılan işlemler zorlaştığından ötürü bir kişinin verdiği emek daha fazla olacağından maliyette de yine ufak bir artış gözlemlenecektir.

 

 

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Saç Kırıklarının Nedenleri

Bu makalede saç kırıklarının önlenmesi amaçlı saç türünüze yönelik 2 metot bulunuyor Sıcak Yağ Bakımı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir