Anasayfa / Saç Ekimi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Saç Ekimi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Saç Ekimi Ne Zaman Yapılmalıdır?
Saç ekimi rehabilitasyonunda dökülme ya da seyrelme meydana gelen bölgeler daha dirençli olması amaçlı onarılır . Saç ekimi rehabilitasyonu , teknolojik ve tıbbi gelişmelerden epeyce pozitif etkilenmiş ve çoğalış daha etkili ve epeyce başarılı şekilde uygulanmaya başlamıştır . Saç ekimi rastgele bir sıhhat problemi ya da rehabilitasyona mani teşkil edebilecek bir durum yoksa her yaşta uygulanabilir .

Saç ekimi rehabilitasyonu amaçlı en uyumlu zaman nedir?

Saç ekimi rehabilitasyonuna başlanmak amaçlı bireyin bu rehabilitasyona gereksinim duyduğu belirlenmelidir . Özellikle de erkeklerdeki androjen hormonundan kaynaklanan erkek tipi dökülme hayatını sürdüren kişi amaçlı saçlarını bir daha kazanmaları amaçlı en uyumlu tedavi şekli saç ekimi yöntemidir . Erkek tipine ilişkili dökülme çoğu kez daimi dökülmelerdir . Bu nedenle de tedavi edilmeleri epeyce mühimdir .

Kadınlarda meydana gelen saç dökülmeleri çoğu kez baskı kaynaklıdır . Bu dökülmelerde daimi olabilmektedir . Bundan ötürü da bölgenin onarımı ve rehabilitasyonu sağlanmalıdır . Ancak unutulmaması gereken olan bir durum da saç dökülmesinin 20 ile 35 yaşları içinde en etkin olduğu aşamadır . 30’lu yaşlara girilince özellikle de 35 yaşından bundan sonra saç dökülmeleri ciddi oranda azalır ya da tamamıyla kesilir . Bu dönemde ifade edilecek saç ekim rehabilitasyonunda saç dökülmeleri pasif döneme girdiği amaçlı dökülme yaşanmayacağı amaçlı insan bir yabancı saç ekimi rehabilitasyonu seansına gerek duymaz . Bknz: Saç ekimi ne zaman yapılmalı?

Bu sebepler kaynaklı olarak bireyin kendisini ruhsal olarak rehabilitasyona en hazır durumda takdirde saç ekimi rehabilitasyonuna başlanabilir . Zira insan saçlarındaki seyrekleşme ve dökülmeye bağlı huzursuzluk duyabilir . Bu hali kafasına takması saçlarının aynı vakitte dökülmesine de ne nedenle olabilir . Bu benzeri durumlardan arınmak amaçlı nihai derece gelişmiş saç ekim merkezlerine gidilerek saç ekim rehabilitasyonuna başlanabilir . Saç ekim merkezinde özellikle operasyonu yürütecek hekim ve ekibinin kapsamında uzman kişi olması çok mühimdir .

Saç ekim rehabilitasyonu amaçlı öneri edilen rastgele bir mevsim çağı var mıdır?

Saç ekimi her mevsimde uygulanabilir . Mevsim zamanlarının rehabilitasyona pozitif ya da negatif yönde bir tesiri bulunmamaktadır . Ancak bir birlik uzman kişiler yepyeni ekilen saç köklerini çok güneşten ya da çok soğuktan muhafaza etmek için sonbahar aylarında saç ekimini öneri etmektedirler . Yepyeni ekilen saç köklerinin önce 2 haftada güneş ışınlarından korunması çok mühimdir . Bu yüzden saç ekim rehabilitasyonu meydana gelen bireyin ekimin yapıldığı saç derisini bir süre güneş ışınlarından koruması gereklidir . Bunun amaçlı özellikle yaz aylarında dışarı şapka ile çıkılması gerekir . Çok ilgisiz havalarda saç köklerine kayıp vereceği amaçlı kış mevsiminde da saç köküne kayıp vermeyen ve soğuktan koruyan berelerin takılması tavsiye edilir .

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Dalyan Köfte Tarifi

Dalyan Köfte Tarifi İçingereken Malzemeler 1 kilogram dana kıyma 2 adet soğan(rendelenmiş) 1 su bardağı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir