Anasayfa / SAÇ BAKIMI / Saç Bakımı

Saç Bakımı

sac bakimi

SAÇ BAKIMI

 

Saç bakımı genel olarak saçlardaki kepeklenme, kırılma, parlaklık kazandırma ve uzatma için yapılan işlemlerin tümünü oluşturur.

Saçların bakımı bir nevi temiz olmasıdır. Kepekli saçların bakımı için çeşitli ürünler kullanarak kepekli saç derinizden kurtulabilirsiniz. Kepekli saçlar için kullanılan pek çok bitkisel şampuan ve kozmetik şampuan bulunur.

Saç uzatmak için yapılan bakımlar genellikle doğal bakımlardır. Saçların uzaması için yıkama şekline de dikkat edilmelidir. Saç bakımı yapılırken temizlikten sonra en önemli husus uzun saçlardır. Pek çok bayanın hayali olan uzun saçların ayrı bir albenisi vardır.

Saçlarının sık sık kırılmasından ve yıpranmasından yakınan bayanlar her ay düzenli saç bakımı yaptırarak verim alabilirler. Saçlarınızın bakımını bütünüyle yaptırmak istiyorsanız saçlarınızı rutin olarak bakıma sokmak zorundasınız.Parlak, hacimli ve canlı saçlara kavuşmanın en kolay yolu her hafta düzenli bir şekilde saç maskeleri uygulamaktan geçer.

Saç bakımı yaparken derinizde herhangi bir sorun varsa dikkatle yaklaşmalısınız. Çeşitli deri hastalıkları şampuanlarla birlikte iyiden iyiye kötü hale gelir. Özelliklede kepek oluşumu görülen saçlar bazı şampuanlardan daha çok etkilenir. Kullanılan ürünlerin kurutucu özellik taşımaması yeterlidir.

Saç bakımında kullanılan ürünleri belli bir zaman aralığında kullanmak gerekir. Her gün kullanılan bakımlar saçlarınıza bakım yapmayacağı gibi daha çok yıpratır. Önemli olan saçlara haftada iki defa bakım yapmak ve doğru şampuanla temizlemektir.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Saç Kırıklarının Nedenleri

Bu makalede saç kırıklarının önlenmesi amaçlı saç türünüze yönelik 2 metot bulunuyor Sıcak Yağ Bakımı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir