Anasayfa / YEMEK TARiFLERi / Ruj Seçimi

Ruj Seçimi

RUJ

Size hangi nitelik rujun yakıştığını biliyor musunuz? Peki dudaklarınızı ne stil bir rujla daha dolgun gösterirsiniz? Ten aşağı tonunuza uyum gösteren tavsiyelerde bulunduğumuz bu içerik, kusursuz dudaklara sahip olmanıza destekçi olacak.

Cilt aşağı tonları başka bir deyişle ten rengi; ateş kadar , ilgisiz ya da nötr olarak üçe ayrılır. Ateş Kadar ten tonları; sarı ve turuncuya, ilgisiz ten tonları ise mavi ve pembeye yakındır. Nötr ise ateş kadar ya da ilgisiz ten tonu civarı baskın değildir ve nadir rastlanır.

Cilt aşağı tonunuzu öğrenmek için:
-Bunun amaçlı en iyi metot, kol bileklerinizin iç kısımlarındaki damarların rengine bakmak. Bileklerinizin iç tarafında görünen damarlar açık mavi ise ten aşağı tonunuz ilgisiz, yeşilimsi ise sıcaktır.
-Bir kulağınızı arkasındaki çizgiler belli olacak şekilde öne gerçek bükün. Çizgiler pembe ise ilgisiz, sarıya dönük bir renkse ateş kadar ten aşağı tonuna sahipsiniz demektir.
-Beyaz bir havlu ya da kâğıdı temizlediğiniz cildinizin yakınında tutun. Cildiniz beyaz rengin yakınında sarımsı duruyorsa ateş kadar , pembemsi görünüyorsa ilgisiz ten aşağı tonunuz var demektir.
– Kendinize en bir sürü gümüş takıları mı yoksa altını mı yakıştırıyorsunuz? Altın takılar ateş kadar ten aşağı tonuna, gümüş takılar ise ilgisiz ten aşağı tonuna daha bir sürü yakışır.

Hangi ten aşağı tonuna, hangi nitelik ruj?
Sıcak ten aşağı tonuna sahipseniz ruj tercihiniz cappuccino, bej tonları, turuncu, mercan, karamel, kahverengi ve bronzdan yana olmalı. Ilgisiz ten aşağı tonuna sahipseniz pembe, fuşya, gül kurusu, kırmızı, mürdüm, naturel tonlar ve mavi bazlı rujları seçim edebilirsiniz. Nötr ten aşağı tonunuz varsa bir sürü şanslısınız! Nedeni Ise anında her nitelik ruju kullanabilirsiniz.

Yeni bir ruj satın alırken bunları hatırlayın
Yeni bir ruj satın alırken, rujun cildinizle ne türlü uyum sağlayacağını rastlamak istiyorsanız elinizin yan tarafına ya da parmak uçlarınıza bir parça sürebilirsiniz. Yapacağınız bu işlem bununla beraber rujun parlak dokulu mu yoksa mat mı olduğu ile ilgili fikiryüzünden sahibi olmanıza yardımcı bulunacak. Mat rujlar dudaklarınızı daha ince gösterirken, parıltılı olanlar daha dolgun gösterir.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Süt Helvası Tarifi

Bu gün Bursa’nın düğünlerde en sık yapılan tatlısı Süt Helvası tarifini vereceğiz. Tatlı 6 kişilik ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir