Anasayfa / SAĞLIĞIMIZ / Romatoid Artrit Nasıl Tedavi Edilir?

Romatoid Artrit Nasıl Tedavi Edilir?

Romatoid Artrit Nasıl Tedavi Edilir?
Bu huzursuzluk , eklemlerin kıkırdaklarını koruyan ve kaplayan zarlarda iltihaplanmaya neden meydana gelen kronik ve dejeneratif bir hastalıktır . Kemik iltihaplandığında hasarlı ve aşınmış bir durum alır . Bu durum eklem kıkırdaklarında lezyonlara neden meydana gelen artrozdan farklıdır . Bu artrit , özellikle 40 yaşının üzerindeki bayanlarda bir sürü görülür ve büyük bir ağrıya sebep olur . Aşağıdaki yazıda romatoid artriti ne türlü tedavi edebileceğinizi öğrenin .
Romatoid Artritin Belirtileri
Başlıca ve gözle en pratik gözüken belirti eklemlerin şişmesi veya iltihaplanmasıdır ve bu durum kuvvetli bir ağrıya sebep olur . Romatoid artritte en sık etkilenen bölgeler bilekler , dirsekler , omuzlar , parmaklar , ayak parmakları , bel , ayak bilekleri ve dizlerdir . Bu hastalıktan muzdarip hasta olanların özellikle sabahları kalktıklarında eklemlerinde bir katılık hissetmeleri sıkça görülen bir vaziyettir .

Romatoid nodülleri de belirebilir . Şunlar ciltteki ( özellikle de ellerin ve ayakların arkasında ) çıkıntılardır . Hastalığın ileri aşamalarında iltihaplanma yerini eklemlerin deformasyonuna bırakır .
Artritten muzdarip hasta olanların sergilediği öbür belirtiler ateşlenme , yorgunluk , mukus zarlarında kuruluk ( ağız , gözler , vs . ) , boyun ağrısı ve ayaklarda ve ellerde karıncalanmadır .

Romatoid Artriti Natürel Olarak Tedavi Etmek amaçlı Öneriler
Günlük bir takviye olarak hodan tohumu yağı tüketin . Bu yağda Omega belediye 6 yağ asitleri mevcuttur ve bunların artritin neden olduğu ağrıyı azaltmada veya hafifletmede gösterişli bir çözüm olduğu kanıtlanmıştır .

Düzenli egzersiz yapın , fakat eklemleriniz belirlenen zararlı olanlardan kaçının . Düşük etkiye sahip aerobik egzersizleri öneririz; sözgelişi yüzme , yürüme veya kasları esnetme . İlk günlerde egzersiz yaptıktan ardından bir miktar ağrı hissetmeniz olabilir , fakat bu normaldir , onun amaçlı egzersiz yapmayı kesmeyin . Vücudunuz bunun için alıştıkça , egzersiz inşa etmek ek olarak az sıkıntıya sebep olur .
Bir uzmana görünerek rastgele bir alerjinizin ( sözgelişi süte veya buğdaya ) olup olmadığını belirleyin . Çok bir sürü hastada tespit edecek gıdaları tüketmeyi kesmeleri üst kısmına artritin izlerinin azaldığı kanıtlanmıştır .
Bu hastalığın neden olduğu ağrıyı tedavi etmek amaçlı tavsiye edilen gıdaları seçin . Şunlar Omega belediye 3 yağ asitleri içerir ve iltihaplanma önleyici meydana gelen alabalık , uskumru , sardalye benzeri balıklar ve yeniden bu asitleri içerir sebzelerdir ( zeytin , ceviz , keten tohumu , vs . ) . Proteinlerin korunması için bunların çiğ tüketilmesini öneririz . Bununla Birlikte kuru meyveler ( ceviz , badem , fındık , fıstık , hurma , vs . ) de çok yararlıdır , fakat bunların yüksek kalori içeriğine sahip olduğunu unutmayın . Bunların dışında , yeşillikler ( marul , brokoli , lahana , Brüksel lahanası , ıspanak , vs . ) antioksidan özelliğe sahiptir ve böylelikle bir sürü iyi malum ” özgür radikallerin ” etkisini nötralize ederler . Sebzelerin yanında C vitamini içeriği yüksek meydana gelen meyveler de tavsiye edilir ( portakal , mandalina , kivi , mango ve çilek ) .
Romatoid Artriti Tedavi Etmek amaçlı Natürel Çözümler
Soğuk kompres uygulayın: Bu eklemlerdeki şişkinliği ve iltihaplanmayı azaltmaya destekçi olacaktır . Buz torbaları kullanıp bunları doğrudan ağrının mevzubahis olduğu bölgeye uygulamanızı öneririz . Bunu en pek 15 dakika uygulayın ve tekrarlamak istemeniz halinde 1/2 saat bekleyin . Buz kullanırken temkinli olun zira bu cildinizi yakabilir . Cildinizi bir kumaş veya havluyla kaplamak iyi bir fikirdir .
Kaslarınızı gevşetmek amaçlı ısı uygulayın: Bunun amaçlı ağrının olduğu bölgeye ısı sağlayabilen termik yastıklardan faydalanabilirsiniz . Bir Birlik millet kaynar suyun buharıyla bir havlu ısıtıp bunu uygularlar , bir birlik insanlarsa ayaklarını ve bileklerini bir kova ateş gibi suda tutarlar . Şayet ağrı vücudunuzun her tarafına yayılmışsa küveti doldurun ve içinde su soğuyana civarı uzanın .
Beden ve zihin rehabilitasyonu kullanın: Artrit amaçlı konvansiyonel tedavilere ayrıyeten stresi kontrol etmek , ağırları gidermek ve ek olarak iyi uyku çekmek amaçlı kullanılan tekniklerden faydalandığınızda belirtiler kayda ölçüt şekilde azalır .
Doğru soluk alın: Ulusal Tamamlayıcı ve Muadil Tıp Merkezine yönelik karından yavaşça ve derinden edinilen nefesler sizin ruhi durumunuzu değiştirmenize destekçi olur . Bu bununla birlikte stresi , gerginliği ve pratik değil durumlarda hissettiğiniz öfkeyi azaltmanıza da destekçi olur
Kas ve progresif gevşeme tekniklerinden faydalanın: Bu egzersizde iyice konsantre olup vücudunuzdaki tüm kasları gevşetmeniz gerekir . Başınızdan başlarsınız , sonrasında boynunuzu , kollarınızı , sırtınızı , göğsünüzü , kalçanızı , bacaklarınızı ve ayaklarınızı gevşetirsiniz . Bunu isterseniz oturarak , isterseniz uzanarak gerçekleştirebilirsiniz ( fakat tabiki uyumadan ) . Derinden ve yavaşça soluk alın .
Meditasyon yapın: Bu tedavi sizin kalp atış hızınızı azaltmanızı ve ağrıdan kurtulmanızı olanağı sağlar . Bu bununla birlikte çöküntü , anksiyete ve stresi azaltır ve konsantrasyona ve öz farkındalığa destekçi olur . Lotus çiçeği pozisyonu ( dizlerinizin üstünde dinlenen bilekleriniz ve boynunuzun ” arkasına düşen ” omuzlarınız ) bir birlik kasların ve eklemlerin dinlendirilmesine destekçi olur .
Tai chi veya yoga yapın: Bu Uzakdoğu uygulamaları romatoid artritten muzdarip hastalar amaçlı çok gösterişli ve güvenlidir . Şunlar , alakalı hareketlerin rahat ve pratik bir şekilde uygulanabilmesi nedeniyle özellikle ihtiyar hastalar amaçlı tavsiye edilir . Şunlar vücudunuzun gücünün hepsini arttırır ve davranış yeteneğini de iyileştirir . Bununla Birlikte şunlar zihnin ağrının ötesine odaklanabilmesini olanağı sunan bir birlik ruhi gelişme özelliklerine de sahiptirler .

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

mediglobaltour

Yurtdışından Türkiye’ye sağlık turizmi! Mediglobaltour

  Almanya Dortmund merkezli kurulan Mediglobaltour şirketi, Nermin Duman önderliğinde 3 yıl önce faaliyete geçmiştir. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir