Anasayfa / YEMEK TARiFLERi / Resimli yemek tarifimi arıyorsunuz

Resimli yemek tarifimi arıyorsunuz

Resimli yemek tarifleri aslında herkezin ilk tercihi. Çünkü finalde nasıl bir görüntü çıkacağını herkez çok merak ediyor. Bildiğiniz gibi yemeğin yenmesi kadar sunulan görsellike çok önemli.  Sizi bu gün ne pişirsem derdinden kurtaracak önerilerimiz var.

Ben size bir jöleli kup tarifi vereyim en iyisi. Bu tarifi çok eskiden gördüğümde jöleli olan kısmı hazırlamak amaçlı kupları eğik olarak dondurucuya koyup beklemeye alınıyordu.  Jöle donmaya yakın arkasından yan tarafına muhallebi koyup bekletiyorlardı .  İnternette gördüm gerçekten çok hoş duruyor. Hemen malzemeleri alıp apmam gerektiğini düşündüm. Çokta zor bir tarifde değil .

Meyveleri temizleyin ayıklayıp ,  doğrayıp jöleyle karıştırın .  Kupların yarısına kadar kısmını meyve ile doldurun ve kalıplara eğik olarak koyun ve buzdolabında bekletin .  Yoğurdu hazırlamak için pudra şekeriyle çırpın .  Kedi dillerini üst kısmına kırın ,  damla çikolatalarınıda koyarsanız daha güzel olur.  .  Soğuyan jöleli kupların yanlarına doldurun ve işte mükemmel sonuç. Buradanda irmik tatlısı  tarifine bakabilirsiniz.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Süt Helvası Tarifi

Bu gün Bursa’nın düğünlerde en sık yapılan tatlısı Süt Helvası tarifini vereceğiz. Tatlı 6 kişilik ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir