Anasayfa / BİTKİLERLE TEDAVİ / Prof. Dr. Ahmet Maranki Sinüzit Tedavisinde Kullanılacak Bitkiler

Prof. Dr. Ahmet Maranki Sinüzit Tedavisinde Kullanılacak Bitkiler

Sinüzit Rahatsızlğının tanımı Sinüs adı verilen yüzdeki kemik boşluklarının iç yüzünü kaplayan mukoza iltihabına ve boşlukta cerahat toplanmasına sinüzit denir. Baş ağrısı ve burundan rahatça soluyamama duygusu, gözaltındaki ve göz üstündeki bölgelere bastırıldığında hafif ve aşırı basınç agrısı, sinüzitin belirtisidir.

Prof Dr. Ahmet MARANKİ’ den Pratik Sinüzit probleminde yapılması gerekenler
– Hatmi yaprağı, altın başak, orman sarmaşığı eşit karışımının çayı, 2-3 saatte 1 bardak içilir.
– 1 litre suya 2 yemek kaşığı dolusu papatya eklenir. Ağır ateşte kaynamaya başlayınca ateşten alınır. Baş ve göğüs büyük bir havluyla örtülerek, papatya buğusu 10 dakika solunur. Tedavi sonrası hemen açık havaya çıkılmaz.
– Her 3 günde, bir limon sıkılıp aynı miktarda su ilave edilerek gözlerden yaş gelecek şekilde buruna iyice çekilmelidir. Bu tedaviye 1 ay kadar devam edilmelidir.
– 1 çay bardağı suya, 1 çay kaşığı kekik yağı konulur. Bİr başka fincanda fındık kadar kil eritilir. Üzerindeki duru su alınıp, kekik yağıyla birleştirilir. İyice çalkalanır, günde 3-4 defa burun deliklerine bir kaç damla damlatılır.
– Maydanoz ve ebegümeci beraber haşlanır. Buharı teneffüs edilir.

Sinüzit Tedavisinde Kullanılan Bitkiler :
Sinüzit tedavisinde kullanılabilecekbir çok bitki vardır. Bunlardan bazıları Okaliptus : Alnın ve başın üst kısımlarının, seyreltilmiş okaliptus yada nane yağıylarından biriyle ovulmasın her zaman için sinüzite iyi gelmiştir.   kadinsak.com

Ananas : Ananasın içindeki “bromelain” adlı bileşik, sinüzit tedavisinde oldukça yararlıdır. Günde 250-500 gram arası taze sıkılmış ananas suyu içebilirsiniz

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Elma sirkesinin faydaları

Elma sirkesinin bilmediğiniz bir çok faydası var. Her yerden çok ucuza temin edebileceğiniz bu sirke ...

2 yorumlar

  1. hülya şehirlioğlu

    yazıyı beğendim ama bana ne kadar faydalı olur bilmem.yaklaşık iki senedir sinüzitle uğraşıyorum.şu anda yine ağrım var.ilaçlarla bir süre iyi oluyorum sonra yine tekrarlıyor.doğal yollar arıyorum.ama hangisi daha etkili olur bilmiyorum.ağrı sol tarafta oluyor diş ağrısı gibi ama değil.ne yapacağımı şaşırdım.lütfen bana yol gösterirmisiniz.şimdiden teşekürler.sağlıklı günler.

  2. iyi akşamlar nasılsınız? Hocam ben sizi bugün Balım Peteğim Programında izledim ama programı hepsini izleyemedim kaçırdım ben 1 yıldır Sinüzüt olmuşum 6 aydır tedavi görüyorum hep ilaç ilaç bende artık ilaç kullanmaktan yoruldum hiç bi faydalarıda göremiyorum.Öğrenciyim başağrımdan dolayı hiç bişey yapamıyorum ders çalışamıyorum ağrıdan bi an kurtulmak istiyorum.Gerçektende Sinüzit çok kötü bi hastalıktır.Adamı resmen deli ediyor.Lütfen Hocam şu Sinüzitten kurtulabilmem için yardım edin.Hangi bitkileri kullansam geçer.Bi formul önerirmisiniz.Cevabınızı bekliyorum.İyi akşamlar hocam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir