Anasayfa / SAĞLIĞIMIZ / Pişik Tedavisi

Pişik Tedavisi

Yaz aylarında daha fazla görünen BİR Deri problemidir. Cildi hassas olan kişiler daha dikkatli olmalıdır. Pişikler en fazla bedenin eklem yerlerinde, Deri kıvrımları arasındaki sürtünmeden Tense’lerde cildin gelişi Güzel tahriş edici BİR maddeyle temasından oluşan kızarıklık. En fazla cinsel organ ile bacak bitimlerinde İÇ çamaşırı ile sürtünmeden meydana gelir. , Koltuk altlarında, meme altlarında, ayak parmakları arasında ve Altında görülür.

Konuşma dilinde pişik kelimesiyle daha ziyade bebeklerde ciltte görülen ve önem verilmeyen kızartı ve kabarcıklar ifade edilir. , Pişikler büyüklerde de sıklıkla görülebilir ve bundan Baska Yalniz Büklüm yerlerinde Aliyormusun, tahrişe maruz kalmış olan Her Yerde ortaya çıkabilir tarif yanlış olup bir araya geldi. Özellikle Yaz aylarında naylon çorap giyenlerde, ayak parmakları arasında pişik cok görülür.

Bebeklerde Cilt cok duyarlı oldugu tıklayın aşırı Sıcak, ter, idrar Tense’lerde Baska BİR şeyle tahriş olabilir. şayet önlem alınmazsa oluşan pişikler, Zaman geçtikçe Açık yara durumuna dönüşebilir ve mikrop kapabilir.

Tedavisi Iki yönlü olmalıdır: Tip olarak pişiğin oluşumunu ortadan kaldırmalı, ikincisi de pişiğin iyileşmesi ve enfeksiyona mani olunmasıdır. pişiğin meydana gelmesini önlemek tıklayın, Gerek bebeklerde, gerekse büyüklerde Sentetik çamaşır kullanılmasını engellemelidir. vücudun kıvrım yerleri nemli tutulmamalıdır. bebeklerin alti sıkça temizlenmeli, Bir müddet Oda havasında Açık bırakılmalıdır. bebeklerin kıvrım yerlerine ve tenasül organları çevresine mesaj pudrası serpilmelidir. pişiği iyileştirmek tıklayın yukarıdaki tedbirlere ilaveten pomadlar kullanılabilir. Enfeksiyon meydana gelmişse, Hekim önerisi üstüne antibiyotik kullanılabilir. basit pişiklerde zeytinyağı da sürülebilir.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

mediglobaltour

Yurtdışından Türkiye’ye sağlık turizmi! Mediglobaltour

  Almanya Dortmund merkezli kurulan Mediglobaltour şirketi, Nermin Duman önderliğinde 3 yıl önce faaliyete geçmiştir. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir