Anasayfa / ESTETiK / Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek Ağı Estetiği, zamana ve yer çekime bağlı olarak oluşan kırışıklıkları gidermek, cilde yeniden form kazandırmak amacıyla uygulanan bir cilt gençleştirme ve cilt germe işlemidir. Ameliyatsız bir uygulama olan Örümcek Ağı Tekniği, kesi yapılmadan, ince uçlu iğnelerle tatbik edilir. İğneler vasıtasıyla, cilt alt dokusuna ulaşan medikal ipler, tıpkı örümcek ağı gibi şekil verilerek örülür.

Örümcek Ağı Estetiği, diğer iple cilt germe uygulamalardan farklı bir yapıya sahip olup, isim ve pantent hakkı Op. Dr. Bülent Cihantimur’a aittir. Cihantimur’un doğadan ilham alarak geliştirdiği Örümcek Ağı Estetiği, henüz ilk çizgilerin belirmeye başladığı genç sayılabilecek yaşlardan, ileri yaşlara kadar herkese uygulanabiliyor. Cildin yapısı ve mevcut form kaybı, işlem sırasında kullanılacak ip adedini belirliyor.

Örümcek Ağı yöntemi ‘nin temel prensibinde cilt alt dokusunda oluşturulan ağın ve buna tepki gösteren vücudun, reaksiyona geçerek lifting mekanizmasını devreye sokması yatmaktadır. Vücut bu teknik sayesinde aksiyona geçer ve kırışıklıkların, sarkmaların ve form kayıplarının asıl nedeni olan fibroplast, kolajen ve elastin eksikliğini gidermek için uygulama yapılan bölgeye fazladan gönderim yapmaya başlar. Bu sayede lifting, gerilme, canlanma ve yenilenme etkisi çifte katlanmış olur.

Örümcek ağı estetik uygulaması öncesinde cilt anestezik kremlerle uyuşturuluyor ve cilt işleme hazır hale getiriliyor. Belirlenen sayıda ip, cilt alt dokusuna örüldükten sonra işlem tamamlanıyor. Örümcek Ağı tekniği uygulamasından sonra ciltte herhangi bir morarma, şişme ve ağrı oluşumu gözlemlenmemesi ve işlemin kesi yapılmadan uygulanan bir teknik olması, hastaya maksimum konforu sağlıyor. Hastalar işlem sonrası hemen sosyal hayatlarına geçiş yapabiliyorlar. Kullanılan ip sayısına göre ortalama yarım saat süren Örümcek Ağı Tekniği, hastaya anında değişimi ve yenilenmeyi fark ettiren bir yapıya sahip. Tam, net sonuç 3 ay içerisinde alınıyor ve ortalama 3 sene kadar kalıcılığı devam ediyor.

Öncelikle kırışıklıkların ilk olarak gözlemlendiği yüz bölgesine uygulanan bir teknik olduğu düşünülse bile, Örümcek Ağı Tekniği, kol ve bacak içleri, karın, genital bölge, popo gibi form kaybı yaşayan her alana uygulanabilir.

Anında iyileşme kaydedilen bu uygulama sonrasında hemen makyaj yapabilir ve klinik ortamından ayrılabilirsiniz. Bedene herhangi bir zararı olmayan ipler zaman içinde kendiliğinden eriyerek kaybolur. Tekrarlanabilen bir uygulama olan Örümcek Ağı Estetiği, basit ve güvenli bir işlemdir, bu sebeple radikal estetik ameliyatlarından korkanlara, yaşlanmanın önüne geçmek isteyenlere en doğal alternatifi sunmaktadır.

 

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Yağ aldırma

Yağ aldırma genellikle kadınların hem genç hem de orta yaşlarında vücutlarını aynada beğenmemeleri sonucu yaptırmak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir