Anasayfa / BİTKİLERLE TEDAVİ / Okaliptüs yağı ile saç bakımı

Okaliptüs yağı ile saç bakımı

 Okaliptüs yağı ile saç bakımı

Okaliptüs ağacı anavatanı Avustralya olmakla birlikte ülkemizde ve dünyanın diğer ülkelerinde de üretilen bir…
OKALİPTÜS YAĞI İLE SAÇ BAKIMI

okaliptüs yağı

Okaliptüs ağacı anavatanı Avustralya olmakla birlikte ülkemizde ve dünyanın diğer ülkelerinde de üretilen bir ağaçtır. Bu ağacın kıtır yapraklarından distilasyon yoluyla elde edilen okaliptüs yağıyla saç bakımı yaparak saç köklerinizin güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Bu yağın saçlar arasından öncelikli faydası saç derisindeki kan dolaşımını arttırması, saç köklerine ek olarak çok oksijen gitmesini sağlamasıdır. Böylede saçlardaki koparak dökülme problemi sizi hoşnut edecek derecede azalacak ya da ortadan kalkacaktır.

okaliptüs yağı saç maskesi

Saç dökülmesi ve kepek problemi amaçlı de yararlı bir bitkisel bakım ürünü kalan okaliptüs yağını zeytinyağı ya da badem yağıyla incelterek kullanmak gerekir. Nedeni Ise solunum yolu rahatsızlıkları, öksürük, bronşit, şeker rahatsızlığı ve dişeti rahatsızlıkları amaçlı de kullanılabilen bu yağ son derecede kuvvetli bir üründür ve baş derinize doğruca olarak sürdüğünüzde yanma duygusu , ciltte hassaslaşma buna benzer durumlar yaşayabilirsiniz. Okaliptüs yağıyla saç bakımı inşa etmek amaçlı az miktarda yağı şampuanınıza ekleyebilir ya da 4-5 damlasını 10-15 damla zeytinyağıyla karıştırabilirsiniz. Okaliptüs yağı ve diğer uçucu yağlar bir profesyonel aracılığıyla bilhassa öneri edilmediği sürece hiçbir zaman yutulmamalı; gebe ve emziren kadınlarla çocuklar aracılığıyla kullanılmamalıdır.

Kurumuş, saç boyalarından ve güneşten nazaran yıpranmış saçlarınızı nemlendirip canlandırmak amaçlı okaliptüs yağıyla birden çok saç bakım maskesi hazırlayabilirsiniz. Bunlardan birinin tarifi şöyledir: 2-3 yiyecek kaşığı zeytinyağını 2-3 damla okaliptüs yağıyla karıştırın ve bir yiyecek kaşığı da bal ekleyin. Karışımı saçlarınıza masaj yaparak sürdükten bir sonra başınıza ısısı yüksek havlu sarın. 2 saat gibi bir sonra saçlarınızı yıkayın. Saçlarınızı azami itinayla yıkamanız ve başınızda hiç yağ kalmamasını sağlamanız çok mühimdir .

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Saç Ekimi PRP Yöntemi

  Saç dökülmesi ve kellik problemleri için PRP saç ekimi uygulaması ve saç ekimi için ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir