Anasayfa / SAĞLIĞIMIZ / Nasır Tedavisi

Nasır Tedavisi

Nasıl aslında vücudun kendini koruma mekanizmasıda diyebiliriz. Çünkü o bölgede deriye zarar verecek bir druum baskı ve sürtünme oluşuyorsa, vücut kendndini korumaya alır ve oradaki deriyi kalınlaştırır Vücudumuzun derisinde bu sertleşme oluşmasa idi vücudumuz delik deşik olurdu.
Ayakta neden nasır oluşur:
Ayakkabı şeçimizi doğru yapmalısınız Ne büyük nede küçük. nasır en çok ayaktaki çıkıntılarda, parmaklar arasında ve topukta ortaya çıkar. Bunun nedeni, buradaki kemiğin çıkıntılı oluşu ve sürekli olarak ayakkabıya sürtünmesidir. Bu kemik çıkıntıları üzerindeki sert deri tabakası alt tabakaları koruduğundan, buralarda nasır sık görülür. Ayağınıza büyük ayakkabı giyerseniz sürtünme olur, küçük giyerseniz basınç oluşur her ikisi de nasırın oluşmasına sebeptir.Bunun için ayakkabı alırken ayağınıza uygun olduğuna dikkat etmelisiniz. Sivri burunlu ayakkabılar ayak parmaklarını sıkıştırıp nasır oluşturur.
Nasır Tedavisi: Nasırı tedavi etmeden önce nasır oluşumunu önlemek gerekir. Gerek ayakkabı şeçimine dikkat edilmeli yumuşak derili ortapedik modeller tercih edilmeli. araklı ayağınız varsa daha geniş modeller tercih edilmeli. Nasırın alınması zor bir işlem değildir. Nasır’ın kan dolaşımı veya sinir uçları yoktur , doğru aletlerle ve yöntemlerle alındığı zaman alınırken acı hissedilmez .Ayaklarınıza düzenli bir şekilde ayak nemlendiricisi kullanın ve kuruyup çatlamasını engelleyin.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

mediglobaltour

Yurtdışından Türkiye’ye sağlık turizmi! Mediglobaltour

  Almanya Dortmund merkezli kurulan Mediglobaltour şirketi, Nermin Duman önderliğinde 3 yıl önce faaliyete geçmiştir. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir